Franco Causio, Een bekend gezicht de baron terug in Amsterdam Bij het team van Udinese dat Amsterdam aandoet, zit in een man die al eerder tegen Ajax voetbalde. Vanavond zal hij dat niet doen, zijn car rière is reeds voorbij maar hij hoort wel tot de groten van het Italiaanse voet bal. Zijn naam is Franco Causio en in Italië acteerde hij onder de veelzeggende bij naam II Barone. Franco, die op 1 februari 1949 in Lecce werd geboren, maakte naam als aanvaller van Juventus. Hij was een zogenaamde mezz'ala, de vleu gelspeler die zijn werkterrein vanaf het middenveld inzette. Hij was een fantasierijke en technische spe ler met een voortreffelijke trap- techniek, meer een aangever dan een afmaker. Via Lecce en Sambenedettese kwam de stijlvolle Causio in 1967 naar Juventus. Na een uitleenperiode (bij Reggina en Palermo), kreeg Causio vanaf het seizoen '70-71 vaste voet in het Stadio Comunale van Turijn. In totaal speelde Causio 305 wedstrij den voor Juventus waarin hij 49 doelpunten maakte. In 1973 was II Barone een van de Juventini die in de finale te Belgrado tegen Ajax speelde. Juventus ver loor die wed strijd met 1-0. In het seizoen '74-75 was Causio een van de Juve-spelers die Ajax hielp verslaan in de achtste finale van het UEFA Cup-toernooi. Ook in het seizoen *77-78, in het Landskampioenen-toernooi, speel de Franco Causio mee tegen Ajax. na twee keer 1-1 won Juventus toen na strafschoppen. Overigens miste Causio in het Comunale-sta- dion de eerste penalty in de reeks. Franco sloot zijn voetballoopbaan af bij achtereenvolgens Udinese (van 1981 tot 1984), Inter (seizoen 1984-85) en Triestina (1986-88). Op de imposante erelijst van II Barone prijken zes landstitels, een Italiaanse beker, een UEFA Cup en de wereldtitel. In de finale Italië - West Duitsland van 1982 liet bondscoach Enzo Bearzot Causio in de slotminuut invallen voor Altobelli. Causio speelde 63 wed strijden voor het nationale elftal van Italië.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 22