Alberto Zaccheroni De trainer In de zomer van 1995 stelde Udinese een nieuwe trainer aan. Zijn naam was niet erg bekend in de voetbalwereld: Alberto Zaccheroni. Zaccheroni wed in Forli geboren en is 43 jaar. Als speler kende hij geen loopbaan van betekenis maar als trainer begon hij reeds in 1983, toen hij in de Serie C2 Cesenatico onder zijn hoede had. Zijn volgen de clubs waren achtereenvolgens Riccione, San Lazzaro en Baracca Lugo. Clubs van weinig importan tie, al voerde hij de laatstgenoemde club van de Interregionale klasse naar de Serie C. Dat succes vestig de de aandacht op Zaccheroni die in 1990 als trainer van het eens roemruchte Venezia werd aange steld. Hij trainde Venezia drie sei zoenen en bracht de club terug naar Serie B. Passie voor sport Bologna was zijn volgende club maar reeds na twaalf wedstrijden werd hij ontslagen, waarna hij in het seizoen 1994-1995 Cosenza onder zijn technische leiding had. Uiteindelijk trok Udinese Zaccheroni in 1995 aan. Op 6 oktober van dit jaar werd Alberto Zaccheroni gehuldigd als Trainer van het Seizoen '96-'97. Hij voegt zich daarmee bij een illuster gezelschap, want in het verleden werd die prijs gewonnen door onder meer Fabio Capello en Marcello Lippi. Zoals reeds geme moreerd kende Zaccheroni als voetballer weinig succes. Hij begon zijn carrière bij Cesenatico en werd als jonge voetballer opgenomen in de opleiding van Bologna. Maar hij speelde weinig klaar en keerde terug naar zijn oorspronkelijke club die in de vierde divisie uit kwam. Geveld door tuberculose was hij genoodzaakt het voetballen op redelijk niveau op te geven. De passie voor de sport bleef en als trainer bereikte Zaccheroni de top die voor hem als voetballer niet was weggelegd. Het succes van Udinese, dat hij met drie spitsen laat voetballen, is voor een groot deel op het conto van deze ver nieuwende trainer te schrijven. 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 21