Eli Louhenapessy Het zoete leven van Een van de meest opvallende namen binnen de selectie van Udinese is oud-Ajacied Eli Louhenapessy. De vorige week 21 jaar geworden middenvelder verdiende met zijn goede spel in Ajax 2 een fraai contract bij Serie A club Udinese. En dat na slechts één optreden in Ajax 1. Veel spelen doet Louhenapessy nog niet, maar dat komt allemaal wel goed. Louhenapessy vertelt dat hij van de club een half jaar de tijd heeft gekregen om te wennen aan de omgeving, zijn teamgenoten en het zoete leven in een Italiaanse provinciestad. 'En dat gaat allemaal best aardig', vertelt Louhenapessy. 'Udine is een leuke stad met een gezellig centrum en veel jonge mensen. Ik ben hier prima opge vangen en raak nu steeds meer gewend aan het leven in Italië.' Zelfs bij Ajax 2, waar het tempo toch weer wat lager ligt dan bij het eerste, wordt volgens de Amsterdammer nog veel fanatieker getraind dan bij zijn nieuwe ploeg. Afwachten 'Dat was in het begin zeker wen nen. Soms trainen we drie uur achter elkaar, waarbij de trainer soms een half uur aan het woord is. En verder is alles en iedereen bezig met de wedstrijd en zeker niet met de trainingen. Scherpe tackles? Daar wordt meteen voor afgefloten, net als wanneer je iemand even aan zijn shirtje trekt. Maar ook dat begint te wennen. Verder heb ik goed contact met de president en de trainer. Ze hebben me gezegd dat ik het begin gewoon als een leerproces moet beschou wen. Ik ben ook niet gepresenteerd zoals Kluivert, die Milan wel even kampioen komt maken. Integendeel. Het voordeel voor mij is dat de selectie nogal eens veran derd. Een paar spelers zijn maar zeker van hun plaats, zoals Bierhoff en Amoroso. Verder is net afwach ten en zou het zo maar kunnen voorkomen dat ik opeens speel. En dan bij voorkeur natuurlijk tegen Ajax.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 20