south tot de meest geroutineerde spelers van Udinese. Giannichedda kwam in 1995 van de Serie C (waar hij voor Sora speelde) naar Udinese en maakte het afgelopen seizoen grote indruk als hardwerkende en opofferingsgezinde middenvelder. In de voorste lijn valt op dat een linksbener op rechts en een rechts- bener op links staat. Paolo Poggi (27) is een publiekslieveling. Hij een aangever maar ook een afma ker met een goede technische bagage. Vanaf links maar met veel dreiging naar het centrum speelt de Braziliaanse kanjer Amoroso (23). In 1993 werd hij tot Voetballer van het Jaar in Brazilië gekozen en in 1996 kocht Udinese hem van Guarani. Zijn twaalf treffers van het vorig seizoen onderstrepen zijn kwaliteiten als Thomas Helveg, Deens middenvelder en kilometervreter. schutter. Daarnaast is hij ook als complementaire speler van Oliver Bierhoff uiterst nuttig. Zijn naam noemden wij al: Oliver Bierhoff (29). Hij is de bloem van Udinese, de voetballer waar de tifosi op rekenen. Bierhoff is een goede teamspeler en hij heeft onmiskenbaar een neus voor doel punten. Zijn karakter wordt ook bewezen door het verloop van zijn carrière. Hij werd over het hoofd gezien in eigen land en ging langs een moeizame weg naar de Serie A (Bayer Leverkusen, Hamburger SV, eventjes bij Borussia Mönchen- gladbach, Salzburg), werd door Inter uitgeleend aan Ascoli waar hij vier jaar speelde en bracht het niettemin tot de Mannschaft. Zijn twee doelpunten in de finale maakten Duitsland in 1996 Europees kampioen. Alternatieven voor trainer Zaccheroni zijn verdediger Valerio Bertotto (24) die op rechts kan spelen. Als linker-middenvelder kan de trainer een beroep doen op Pulpito Gilberto D'Ignazio (29) die na jarenlang bij Vicenza te heb ben gespeeld door Udinese werd overgenomen. Tomas Locatelli (21) kreeg zijn opleiding bij Milan en is een aanvallend ingestelde middenvelder. Talentrijk maar geblesseerd is de Ghanees Mohammed Gargo (22) die mid denvelder is terwijl Martin Jorgensen (22) een Deens midden veld-talent is. Ook verdediger Marco Zanchi (20) en aanvaller Mohammed Eman (22, Egyptenaar) horen tot de vaste wisselspelers. De tweede keeper van Udinese is de net dertigjarige Massimiliano Caniato. k

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 16