'Drdng nai'dï v De tegenstander 'Udinese is een ploeg met drang naar voren', dat was zo ongeveer het eerste commentaar dat Morten Olsen gaf nadat bekend was dat Ajax aan de Italiaanse club gekop peld was. Olsen kan het weten, want vorig seizoen zag hij het elftal aan het werk. Hij keek toen onder meer naar Thomas Helveg, de Deense kilometervreter rechts op het middenveld. Inderdaad zijn er weinig clubs in de Italiaanse Serie A die een drie- vier-drie systeem hanteren. Natuurlijk is dat systeem elastisch. De buitenste middenvelders kun nen zonodig terugkomen naar een meer defensieve positie zodat er sprake is van een vijf-drie-twee systeem. Maar de drang naar voren, die Olsen beschreef, is er wel degelijk. En dat is de verdienste van trainer Alberto Zaccheroni die met een naar Italiaanse begrippen erg jeugdige ploeg werkt. Enthousiasme en opportunisme gaan bij Udinese hand in hand ter wijl de ploeg bij standaard-situ aties, zoals vrije schoppen en cor ners, erg gevaarlijk is. 1997 naar Udinese. Centraal in de defensie staat Alessandro Calori (31). Hij is een rijzige gestalte die de aanvoerdersband draagt en afkomstig is uit de jeugdopleiding van Udinese. Hoewel hij relatief jong is, is Calori een ervaren speler met meer dan 150 wedstrijden in Serie A. Aan de linkerkant vinden we Alessandro Pierini (24). Ook hij was al op vroege leeftijd speler Olivier Bierhoff, Duits interna tional en goal- tjesdief. In het doel van Udinese staat Luigi Turci (27) die zijn carrière bij Cremonese begon en in 1996 naar Udinese kwam. Vorig jaar miste hij door een blessure veel wedstrijden. Uitgaande van een driemans defensie speelt de ex Anderlecht- verdediger Regis Hervé Genaux (24). Hij kwam het laatst uit voor 14 Coventry City en kwam in januari

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 14