zijn. Die eigenschap heeft Arie Obdam mede in de kaart gespeeld. Technisch begaafd Deze thans 24-jarige verdediger begon zijn voetballoopbaan bij De Valken in zijn geboorteplaats Venhuizen. Op 12-jarige leeftijd verhuisde hij al naar AZ, waar hij enkele jaren later door Gerrie Muhren werd weggeplukt. Zijn verdere voetbalopleiding genoot hij bij FC Volendam. Van technisch begaafde Arie Obdam kan worden gezegd dat hij vooral snel is en dat hij ondanks zijn lengte van slechts 1,73 meter menig kopduel winnend weet af te sluiten. Maar opvallend is steeds zijn drang naar voren. Vandaar ook dat hij vandaag tegen Ajax liever tegen een speler als Babangida had gespeeld. Ongenaakbaar Ajax Arie Obdam weet maar al te goed dat hij het vanavond tegen een schijnbaar onge naakbaar Ajax zwaar te verduren krijgt. "Maar laten we niet vergeten dat Ajax het op Kaalheide steeds zwaar heeft gehad. Bovendien is het voor iedere club een uit daging om de ongeslagen status van de koploper in de PTT Telecompetitie aan te tasten. Ongeacht het resultaat van vandaag ga ik ervan uit dat de Amsterdammers met vlag en wimpel kampioen van Nederland worden." In zijn voetbaljeugd heeft Arie Obdam zeer geregeld tegen vertegenwoordigende elftal len van Ajax gespeeld. De kracht van deze gerenom meerde topclub is dat de spe lers van het laagste tot en met het hoogste team alle maal hetzelfde systeem krij gen ingeprent. Alleen die spelers worden aangetrok ken, die passen in deze spel opvatting. Dani en Rudy zijn van dat soort spelers, die bijna moeiteloos in de hoofd macht van Ajax zijn ingestapt. Arie Obdam weet wat hem te wachten staat: een loodzware avond. Toch waagt hij zich heel voorzichtig aan een voorspelling: "We winnen met 2-0. En dan druk ik me heel positief uit."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 9