m EEN HISTORISCHE WEDSTRIJD HET SEIZOEN 1985-1986 Het duel van vanavond wordt de 25e ont moeting tussen Roda JC en Ajax op Kaalheide in competitieverband. Vele memorabele duels waren er te bewonde ren. In het allereerste eredivisiejaar was er een gelijkspel op de afsluitende speeldag. Dit resultaat hield Roda JC in de hoogste afdeling. Overwinningen voor de thuisclub zijn vrij zeldzaam. Op 25 maart 1986 was de ploeg o.l.v. Frans Körver nog volop in de race voor Europees voetbal en was Ajax een ploeg in opbouw. Dit leidde tot reuze overwinningen, afgewisseld met verliezen tegen subtoppers. Op deze dinsdag waren de eerste twee opgelegde kansen voor Hofman, doch haastige spoed was in deze gevallen ook niet goed. Ajax had het echter niet en zo kreeg de thuisclub kans op kans. Peter van de Ven (2x) en Hennie Meijer (zelfs 3x) konden de score niet openen. Aan de andere kant greep Nederburgh moedig in bij een poging van John Bosman. Zo was de stand bij de rust wonderbaarlijk 0-0. De 2e helft was amper 2 minuten oud, toen arbiter Mulder de bal op de stip legde na een vermeende charge van Silooy t.o.v. Gorter. Gorter accepteerde gretig het ca deautje en schoot Roda JC zuiver naar de 1-0. Lang hield de voorsprong niet stand, want een kwartiertje later ging Rob Rijnink (ooit ook Roda JC-speler) over de knie bij Jac. de Jong. Wederom een strafschop. Nu was het Spelbos, die geen fout maakte: 1- 1Er was nog een half uurtje te spelen en de kansen bleven komen. Van Geel had bij een één tegen één situatie last van het feit dat hij geen goede rechtervoet had. In de 70e minuut kreeg Ophof zijn tweede gele kaart en dat was het sein voor Roda JC om alles op de aanval te gooien. Hierdoor kreeg Ajax ondanks de numerieke minderheid alle ruimte. Rijnink profiteerde hier bijna van toen zijn schot de lat schampte. Van Geel verprutste hierna nog een kans en zo leek dit spannende duel op 1-1 af te stevenen. Tot Hofman zijn speciali teit nog maar eens toonde: hij leverde uit een onmogelijke hoek een goede voorzet. Nu stond Van Geel wel op de goede plaats en maakte hij in één klap alle missers goed. De winst was zeer verdiend. Voor Ajax was dit zeer zuur, want door deze nederlaag zag Ajax de titel naar PSV gaan. De opstelling van Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Calderwood, Grassi, De Jong (Klein); Van de Ven, Daerden, Van Geel; Hofman, Gorter, Meijer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 18