De 500ste van Danny Blind De speaker van Ajax heeft de juiste term gevonden voor de man die al zoveel voor Ajax heeft betekend. Hij noemt Danny Blind immer 'onze eminente aanvoerder'. Eminent, een woord dat staat voor voortreffelijk. Een voortreffelijk aanvoerder, een compliment dat er zijn mag. Danny Blind, vandaag toe aan zijn 500ste wedstrijd in het betaalde voetbal. Na zeven seizoe nen profvoetbal bij Sparta maakte Blind op aanraden van Johan Cruijff de overstap naar Ajax. De schuchtere Zeeuw van weleer, wiens gezicht verborgen bleef ach ter een imposante snor en een dito bos krullen is in de loop der jaren veranderd in de onbetwiste leider van Ajax. De bewaker van het Ajax-systeem wordt hij weieens genoemd. Blind zegt dat het spelen van zijn 500ste wedstrijd wel wat heeft. 'Het is tenslotte niet voor iedereen weggelegd. Behalve keep ers misschien zelfs wel heel erg weinig voetballers. Wat mij betreft hoeft er niet eens al teveel aan dacht aan te worden besteed. Gewoon lekker voetballen is belangrijker.' Coachen De term bewaker van het Ajax-sys teem vindt de Zeeuw een tikje overdreven. Blind: 'Het is natuur lijk zo dat ik vertrouwd ben met het systeem en dat ik de ervaring heb om een vrijwel nieuwe ploeg datgene over te dragen om goed te kunnen renderen in dit systeem. Er zijn veel jongens die deze speelwij ze nog moeten aanleren en dan is het logisch dat de spelers die er wel vertrouwd mee zijn, gaan coachen.' Blind vindt overigens dat de aan passing van de neo-Ajacieden soe pel verloopt. 'De club heeft zijn huiswerk meer dan goed gedaan. De spelers passen zich snel aan waardoor de spelers die hier al lan ger zijn niet eens zoveel hoeven te coachen. Dat is zeker een voordeel.' Een wedstrijd tegen Feyenoord is voor Blind nog altijd bijzonder, al is het maar door de historie van de twee vaderlandse voetbalbolwer- ken. 'Ook toen ik bij Sparta speel de, was een wedstrijd tegen Feyenoord altijd iets meer. Dat was dé derby, waar altijd meer toe schouwers op af kwamen. Ook als klein jongetje ging ik met mijn vader altijd naar Feyenoord - Ajax, waarbij mijn voorkeur toch wel uit gaan naar Willem van Hanegem. Ik woonde toen in Zeeland, waardoor Feyenoord toch wat dichter bij me stond dan Ajax. Maar mijn favoriet was toch altijd Johan Cruijff. Die was absolute top.' De naam Cruijff is gevallen. De man waarmee Blind zo'n speciale band heeft. 'Hij is toch de man die me van Sparta naar Ajax haalde, waarmee hij toch voor een groot deel het verloop van mijn carrière heeft bepaald. Daarnaast is het ook gewoon een prettig persoon waarmee ik het goed kan vinden.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8