Tijjani Babangida Voor 'Baba' is zilver ook goud 'Voetbal is een kwestie van geluk' Sinds het begin van de com petitie is Tijjani Babangida zonder ook maar een spoor tje twijfel één van de meest opmerkelijke Ajacieden. Want 'Baba', zoals de publiekslieve ling meestal genoemd wordt, is aan het scoren. En hoe. Waar het enthousiasme van de Nigeriaanse rechtsbuiten vorig seizoen nogal eens leidde tot doldwaze schoten richting het dak van de Europese stadions, heeft Babangida dit jaar al 7 kruisjes achter zijn naam staan. Waarbij een flink aantal in Engeland al lang tot 'doelpunt van de maand' zou zijn gebombar deerd. Maar Baba speelt in Nederland, een land waar hij het steeds meer naar zijn zin begint te krijgen. 'Amsterdam is een geweldi ge stad. Zoveel verschillende cultu ren en mensen die toch allemaal vreedzaam bij elkaar leven. Dat is echt een verademing. Als ik het over thuis heb, dan denk ik in eer ste instantie ook aan Nederland en niet aan Nigeria. En dat zegt toch wel iets over hoe goed ik me hier voel.' De prettige gemoedstoestand van de 'golden boy' van Atlanta heeft echter wel enige tijd op zich laten wachten. Bij zijn komst naar Nederland, waar hij onder de hoede van Nol Hendriks de gelederen van VW kwam versterken, speelde heimwee hem danig parten. 'Het is ook niet zo maar een overgang, van Nigeria naar Limburg. Maar de mensen hebben me goed opgevangen, zoals ze nu ook met Christopher Kanu doen. Het is niet zo dat ik hem veel help en spreek, want ik weet ook dat er genoeg goede mensen om hen heen zijn die voor hem klaar staan.' WK in Frankrijk Nu de competitie inmiddels in volle gang is, gaan de gedachten van Baba langzaam maar zeker al een beetje richting de volgende zomer. Een periode waar de inter national als geen ander naar uit kijkt. 'Niet alleen overigens omdat het dan weer warmer wordt hoor, haha!' De gulle lach schalt maar weer eens door het vertrek. 'Mooi weer en warmte is belangrijk, ik heb het natuurlijk over het WK in Frankrijk, waar we met Nigeria naar toe gaan. Daar gaan we voor de medailles, voor de echte prijzen, net als we in Atlanta hebben gedaan. Ons team is sterk, waardoor de kansen op goede prestaties alleen maar kun nen stijgen. Wanneer de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8