beeld van Willem II), de sterke ver dediger Erwin van de Looi (die Vitesse de rug toekeerde), Alfred Schreuder (die zijn talent bij RKC waarmaakte) en Nebosja Gudelj (van Logrones). Een zeer aangena me verrassing voor NAC maar ook voor het Nederlandse voetbal was de komst van Archil Arveladze. Zijn transfer stond hevig in de schaduw van die van zijn broer, Shota, maar er waren maar weinig speelminuten nodig om de mensen te overtuigen van zijn talent. Fantasie en intuïtie gaan hand in hand in zijn spel en voor een ver dediger is hij een plaag. Steunpunt Archil Arveladze is in zijn onbere kenbaarheid zonder meer een attractie in het NAC-team. Maar het hangt niet van hem alleen af. John Karelse, ooit vaste kracht van Jong Oranje, is een stevig steun punt onder de lat. In de defensie wordt kracht (Van de Looi, MacDonald, Feskens) gepaard aan behendigheid (Atmodikoro). Het middenveld bestaat in de huidige opzet veelal uit vier elementen. Daarvan is de positie van Earnest Stewart vrij verrassend. De vleugel spits start vanaf het middenveld hetgeen hem meer ruimte ver schaft maar hem ook verder van de gevarenzone houdt. Links is Nebosja Gudelj een speler die kan aanvallen en verdedigen en aldoen- de een groot gebied bestrijkt. Tegen Feyenoord, het laatste ijk- punt, waren Jan Gaasbeek en Alfred Schreuder de twee andere middenvelders. In de voorste lijn was de Australiër Ante Milesic de tweede spits. Vorig seizoen pakte Ajax in de Peter Hoekstra en Jean Claude Mukanya als koppeltje in de Arena. Peter Hoekstra kon tegen NAC op linksbuiten niet overtuigen. Rody Turpijn mocht het in de 64ste minuut proberen op de vleugel. ArenA de eerste competitiepunten. Dat ging erg moeizaam. Weet u nog, de 1-0 in de slotfase van Kiki Musampa? Dit seizoen is het sta dion veel meer een leeuwenkooi voor de tegenstanders, de doelcij- fers spreken boekdelen. Hoe NAC zich gaat wapenen is een zaak van Herbert Neumann. Of tactische truuks, inzet en beleving en meer dan een vleugje klasse voldoende is om Ajax van een nieuwe zege af te houden, dat is een kwestie waarop Ajax in de komende negentig minuten een antwoord zal geven. Ben Tomato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7