Twee konijnen 'Vandaag staan we aan Bet begin van een hele belangrijke periode. Met achter elkaar drie thuiswe! strijden. Eerst NAC, dan voor de^ Europa Cup tegen Udinese en meteen daarna Feyenoord. Dan weten we waar we staan. En als we die gehad hebben, spelen we vol gens mij een tijdje niet in de Arena. De wedstrijden tegen Udinese worden spannend. Het blijven Italianen, je weet het nooit. Of ze nou eerste of bijna laatste staan. Het zijn harde profs die ner gens voor terugdeinzen. Het mooie van het Italiaanse voetbal is de beleving er omheen. De mensen daar leven echt helemaal voor hun club. Ze hebben toch meestal wat minder geld te besteden dan wij, werken hard om hun club aan het werk te kunnen zien en willen dan ook waar voor hun geld. Maar eerst krijgen we NAC en Feyenoord. Dat wordt al moeilijk genoeg, maar het moet kunnen. Het leujre van dit jaar is dat we al zovë?f verschillende wedstrijden bben gezien. Tegen Heerenveen ^was het hartstikke spannend, tegen Maribor was het weer één groot feest. Dat was een mooie avond. Het ging maar door, hè? Iedereen 'tien, tien, tien' roepen, maar dat ging net niet. Dat was ook niet erg. Die arme jongens hadden het al zwaar genoeg. En volgens mij ging iedereen met een tevreden gevoel naar huis. De volgende dag werd er ook weer overal over het voetbal len gepraat. Zo krijg je de mensen naar het stadion. Veel goals, veel beweging, want als iedereen zo stil staat, is er niets aan. Dan zijn voet ballers net parkeermeters. Daar heb je niets aan. NAC zal vooral fysiek te werk gaan vanavond. Zeker vlak voor een Europa Cup-wedstrijd kun je dat van tegenstanders verwachten. Dan denken de andere ploegen dat Ajax wat slapper is, mis schien wat min der geconcen treerd, hard aanpakken dus. Maar het blijft lastig. Iedereen wil van Ajax winnen, zeker nu het zo goed gaat. Maar je weet het nooit. De tegenstander eet voor de wedstrijd ook twee konijnen, hè?'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3