Ajax 2 smaakt naar meer Een lange rij vol wachtende en smachtende bezoekers van een meter of 40. Propvolle tribu nes. Een overvol sportpark, een kantine die bijkans uit zijn voe gen barst. En dat alles voor Ajax 2. En terecht. Tegen stander vorige week maandag was PSV 2. Vroeger een geduchte tegenstander, tegenwoordig goed voor de rode lantaarn in de Reserve Eredivisie. Veel belangrijker is de huidige vorm van Ajax 2. In een moordend tempo tracht de equipe van Jan Wouters de tegenstander vast te zetten en op te rollen. Dat daarbij de defensieve taken soms wel eens uit het oog worden verloren, maakt de amusementswaarde voor de bezoekers alleen maar hoger. Tegen PSV, met een dikke 3.000 man op de tribune, bezorgde een lichte vorm van plankenkoorts Ajax al snel een 0-1 achterstand. Ajax hervond zich en kwam na ruim een half uur spelen dankzij de veelvuldig scorende spits Richard Knopper weer op gelijke hoogte. Nauwelijks een minuut later kwam de uitstekend spelende John O'Brien vanuit de verdedi ging mee naar voren, om een aan val met zijn 'slechte' rechterbeen met een streep in de kruising af te ronden. Meteen na rust bezorgde Knopper Ajax een 3-1 voorsprong, waarna de jeugdige PSV'ers de moed opga ven. Trainer Ernie Brandts bracht nog wat wissels in maar veel mocht het niet baten. Raphael Supusepa scoorde Ajax' vierde treffer waarna linksbuiten Rody Turpijn de 5-1 eindstand op het scorebord bracht. Tevreden Wouters toonde zich na afloop een zeer tevreden man. Vooral over de defensie, met O'Brien en uitblinker Kofi Mensah op de centrale posi ties, hoeft de trainer van Ajax 2 zich geen zorgen meer te maken. Tel daarbij de in blakende vorm verkerende Richard Knopper en alleskunner Martijn Reuser op en de grote publieke belangstelling voor het attractieve voetbal is ver klaard. Want waar vroeger de wed strijden van het tweede in een sombere omge ving voor een handjevol ouders en grootouders werden afge werkt, moet er nu worden gevochten voor een plek op de tribune. En zo hoort het ook!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 20