'Golden Eagles' bij elkaar komen om zich voor te bereiden op een komend duel, is er sprake van een duiventil die naar gelang de tijd nadert, voller wordt met vogels van allerlei pluimage. Uit Italië, Zwitserland, Frankrijk, Duitsland en Nederland komen de mannen bij elkaar. Met maar één doel voor ogen: de strijd voor goud, hoewel Baba met zilver ook best tevreden kan zijn. 'Maar dat heeft meer met mijn geloof te maken. Bij mijn geloof, de Islam, is zilver de meest belangrijke kleur en niet goud. Ik draag sowieso weinig sieraden, maar wat ik draag is van zilver. Behalve dan de ketting die ik van mijn vriendin heb gekregen, die is van goud.' Via de vriendin komt het gesprek automatisch op het huwelijk van Babangida, wat op het laatste moment geen doorgang kon vinden. De papiermolen van ambtelijk Nederland maakte een gang naar het altaar niet mogelijk. Tijjani bleek op het laatste moment niet over de juiste papieren te beschikken, zodat het feest moest worden afgeblazen. Optimistisch 10 als hij is, blijft de schutter geloven in een goede afloop. 'De mensen van Ajax zijn druk bezig om één en ander te regelen, zodat ik niet voor dat ene papiertje weer naar Nigeria toe moet. Geluk De onlangs 24-jaar geworden rechtsbuiten vindt het groot aantal wedstrijden alleen maar prettig. Juist op die manier blijft hij in vorm, zodat het moyenne met een vrij hoog Ronaldo-gehalte in stand kan blijven. Zelf blijft hij overigens vrij nuchter onder de euforie die nu opeens weer rond Ajax losbarst. 'Voetbal is een kwestie van geluk', zegt Babangida. Alles wat vorig jaar fout ging, lukt nu wel. Daarom ben ik echt van mening dat we vorig jaar ook goed gespeeld hebben, misschien zelfs wel beter dan nu. Met het grote verschil dat de afwerking nu beter loopt. Maar daar is hard genoeg voor getraind om dat te bereiken. En als je een maal een keer hebt gewonnen of snel voorstaat, dan gaat de rest vanzelf, dat blijkt wel uit de goede resultaten die we tot nu toe hebben behaald.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 10