WEDSTRIJDBULLETIN WEDSTRIJDBULLETIN De geest van Garrin<ha leeft voort in Tilburg Selecties Clublied Willem II Programma Tweede elftal Vorige week werd in Brazilië een dorp vernoemd naar Manuel Francisco dos Santos, beter bekend als Garrincha. De vleugelspeler van het Braziliaanse team werd wereldkampioen in '58 en '62 en werd legendarisch doorzijn onnavolgbare acties langs de zijlijn. De man was zowel binnen als buiten het veld onnavolgbaar. Psychologen verklaarden dat hij het denkvermogen had van een blije kleuter. Opmerkelijk was ook dat hij al op zijn vijftien de trouwde met Dona Nair en dat uit dat huwelijk maar liefst acht kinderen voortkwamen. In het veld was hij net zo onvoorspelbaar. De man, die zijn bijnaam Garrincha verkreeg door zijn interesse in vogeltjes ('garrinchinhas'), spotte met alle tegenstanders. Ondanks zijn han dicap, zijn rechterbeen was korter dan het linker, waren zijn schijnbewegingen te veel voor 's werelds beste verdedigers. Wat heeft dit in godsnaam te maken met de wedstrijd Willem ll-Ajax? Simpel: beide ploe gen bestrijden elkaar vandaag met een in het hedendaagse voetbal zelden gehanteerd wa pen, de vleugelspits. Waar bij de meeste teams het voorkomen van goals tot religie is ver heven, spelen de Tricolores en hun Amsterdamse collega's nog met authentieke buiten spelers in het haast vergeten 4-3-3-systeem. WILLEM II Rudy Aerts Taoufik Ameziane Arno Arts Scot Calderwood Jatto Ceesay Fernando Derveld Jimmy van Fessem Tomas Galasek Jack de Gier Marco Fleering Sami Hyypia Joonas Kolkka Bert Konterman Jukka Koskinen Huub Loeffen Kris Mampaey Marino Promes Geoffrey Prommayon Ousmane Sanou Mark Schenning Istvan Szekér Flenry van derVegt Clyde Wijnhard TRAINER/COACH WILLEM II Co Adriaanse TOPSCORERS WILLEM II Arts 5, Kolkka 3 Konterman 2 Sanou, Ceesay, Wijnhard 1 Jonas Kolkka Bij de thuisploeg bezet de 22-jarige Ghanees Ceesay meestal de rechterflank. Na twee leer jaren lijkt hij eindelijk een basisplaats veroverd te hebben in het team van Co Adriaanse. Hij moet de concurrentiestrijd aangaan met de eveneens getalenteerde Ousmane 'Papa' Sanou. Op de linker vleugel trad Joonas Kolkka uit de schaduw van voorgangers als Louis Laros en Mare Overmars. De Fin kwam in het najaar van '95 geblesseerd naar Tilburg. Zijn eerste jaar mislukte daardoor compleet, mede omdat het team in de tweede helft van de competitie duikelde van de derde naar de twaalfde plaats. En in de vorige voetbaljaargang scoorde hij vier maal in negentien wedstrijden. Dit jaar toonde de Fins international eindelijk zijn grote kwaliteiten. Met zijn drie goals en meerdere assists roept hij herinneringen op aan 'klassieke' linksbuitens als Rob de Wit, Piet Keizer, Coen Moulijn of...Garrincha. De buiten het veld zo verlegen spits gaat in het veld tekeer als.een wervelwind. Met een gezonde dosis lef en agressiviteit dreef hij bijvoorbeeld de PSV'er Vampeta tot wanhoop. Kolkka is daarmee tot een haast onmisbare waarde geworden bij Willem II. Met de onder handelingen over contractverlenging in het vooruitzicht lijkt de Fin de best betaalde voet baller in de historie van de club te worden. Of hij dat geld werkelijk waard is, zal hij juist vandaag moeten tonen tegen 01e Tobiasen. Met aan de andere kant vleugelspelers als Pe ter Ploekstra, Michael Laudrup of Tijjani Babangida zal het duel een goede graadmeter zijn voor de werkelijke kwaliteiten van de nieuwe Tilburgse publiekslieveling. BasTimmers Clublied Flup Willem II stoere kerels, Trots van het voetballand. Denk aan je roem en glorie, Denk aan de vriendschapsband, 't Rood-Wit en Blauw onzer vad'ren kleurt Willem II zo goed. Het geeft te allen tijde spelers leeuwenmoed. Ref Wil mei StO' Jijs 't H Dar Lee Flor Dinsdag 14 oktober 19.30 uur FC Groningen - Will Zondag 19 oktober 14.30 uur Willem II - Feyenoon Vrijdag 31 oktober 19.30 uur MVV-Willem II Zaterdag 15 november 19.30 uur Willem II - FC Tw Maandag 6 oktober 19.30 uur Willem II - RKC Maandag 13 oktober 19.30 uur Eindhoven - Wilier Maandag 27 oktober 19.30 uur Willem II - Flelmor

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 1