Gerald Sibon kon tegen Maribor niet overtuigen en werd in de rust vervangen door Benni. ondersteund door de offensieve middenvelders. Spelen met honger Het zijn onbekende namen in Nederland. Maar zij spelen en strij den met trots voor hun club én voor hun land. Want Europa Cup voetbal is voor Slovenen een natio nale aangelegenheid. Hoewel velen er op rekenen dat Ajax met een hoge score de opge lopen schade gaat herstellen, is een licht waarschuwend woord toch op zijn plaats. In Maribor bleek dat het team van Morten Olsen ook zijn kwetsbare kanten heeft. Olsen zelf is de laatste om dat te ontken nen. Hij heeft er steeds op gewezen dat dit Ajax nog enige tijd nodig heeft om op alle fronten tactisch in balans te komen. Over de vaardig heid van de Ajacieden bestaat geen enkele twijfel. Die is optimaal. Maar, Maribor-uit bewees het, naast de voetbaltechnische capaci teit komt er op internationaal niveau ook nog zoiets als wed strijdmentaliteit kijken. De wil om te winnen moet bij Ajax net zo sterk zijn als honger van de spelers van Maribor om zich van hun beste kant te laten zien. Het is zo makkelijk om een tegenstander bij voorbaat af te schrijven maar iede re wedstrijd, of dat nu tegen een amateurclub, een internationaal gelouterd elftal of een strijdvaardi ge semi-profclub uit Slovenië is, moet eerst gespeeld worden. De honger die Maribor in eigen huis toonde, moet ook leven bij de Ajacieden. In het veld maar ook op de tribune. Is die honger er, dan staat niets een fraaie start in het UEFA Cup-toernooi van het sei zoen 1997 - 1998 in de weg. Ben Tomato 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7