fi --jL_ I Jari Litmanen behoedde Ajax voor een blamage in Slovenië. conto van Ajax te schrijven, is unfair tegenover Maribor. De gostje (goed Sloveens voor gasten) gaven fysiek en mentaal alles. Er werd met hartverwarmende inzet gespeeld en het werd ook duidelijk dat deze club niet achteloos mag worden vergeleken met een ama teurclub uit de eerste klasse. Conditioneel was er weinig of niets op de Mariborrers aan te merken. Bovendien lopen er bij de tegen stander van Ajax beslist een aantal goede voetballers rond. Met name op het middenveld spelen balvaar- dige spelers die, wanneer zij de ruimte krijgen, voor goede oplos singen kunnen zorgen. f iW Een van de opmerkelijkste spelers van Maribor was op 16 september de nummer 28. Een hoog nummer voor de eerste man, maar het deer de hem niet. Nog geen achttien jaar is de keeper, Tomaz Murko maar hij groeide uit tot de Man van de Wedstrijd. Het duel tegen Ajax was zijn tweede optreden in een officiële wedstrijd in het eerste elftal. Voor Murko was er door geïnspireerd en bleek een bijna onneembaar obstakel voor de Ajax-aanvallers. Het publiek scan deerde zijn naam en na afloop van de wedstrijd was hij uiteraard een van de meest gevierde helden. Of het vanavond tot een herhaling komt moet worden afgewacht, maar Murko heeft talent, dat is zeker. Uitblinker én Maribor-keeper Tomaz Murka is blij met het gelijkspel. De verdediging, die in de eerste tien minuten van Maribor - Ajax niet zo zeker leek, groeide naar een grote vorm en bezit fysieke kracht en een behoorlijk inzicht. De leider van de defensie is de ervaren Matjaz Kek. Hij mist pure snelheid maar maakt dat met zijn spelin zicht goed. Voorstopper Spasoje Bulajic onderscheidde zich tegen Ajax door de meeste kopduels in zijn voordeel te beslissen. Zoals gememoreerd zit de meeste klasse van Maribor in de midden veldbezetting. Op rechts speelt aanvoerder Alojz Fricelj, op links de snelle Nastja Ceh en daartussen waarschijnlijk Zidan die in Maribor geblesseerd ontbrak. De controlerende middenvelder is Franc Frdil. Oskar Drobne was voorin de meest opvallende speler die bij de tegen aanvallen van Maribor werd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 5