i Ronald de Boer blikt nu al terug op de start van de competitie. 'Het is een wereld van verschil met de gang van zaken vorig seizoen. Toen ging zo'n beetje alles mis wat mis kon gaan. En nu loopt het niet eens perfect. Wij spelers hebben het idee dat er nog veel meer uit te halen is. Maar win je dan, zoals tegen NEC uit, met 4-1, dan geeft dat wel een lekker gevoel. Er zit nog meer in en het is voor ieder een duidelijk dat er vreselijk veel kwaliteit in de ploeg zit. Juist de wetenschap dat we nog niet alles eruit halen wat er in zit, houdt ons ook scherp. Maar dat dit seizoen zowel speltechnisch als wat betreft resultaat een mooi en leuk seizoen kan worden, weet ik al van tijdens de voorbereiding. Toen kon je merken dat er iets moois in zat. Nu zorgen dat het er allemaal uit komt. Door de flitsende start is het verwachtingspatroon ook veran derd. Aan het begin van het jaar moesten veel mensen, ook de 'ken ners' het nog maar zien. Dan las je dat Ajax nog niet genoeg in huis had om met PSV te concurreren. Ik denk dat die meningen behoor lijk zijn bijgesteld en nu is het zaak om te waken voor zelfoverschat ting. Ze mogen schrijven en praten wat ze willen, wij moeten weten wat er in werkelijkheid goed en slecht gaat.' Wijze woorden van de Ajacied die vanavond zijn 41ste Europa Cup wedstrijd speelt en daarmee tot de meest ervaren spelers behoort. Weer schudt hij het hoofd. Ronald denkt terug aan die éerste barre wedstrijd tegen Maribor. 'Ongelooflijk.... dat mag niet nog een keer gebeuren.' Het is duide lijk, als er iemand gebrand is op revanche voor de magere vertoning van veertien dagen geleden, dan is het Ronald de Boer. Vanavond in de Amsterdam ArenA zal hij zich laten zien!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 11