WAAROVER SPRAKEN Zij? 'Ik geloof niet dat dit Nederlands elftal wereldkampioen kan worden. Er zit geen karakter in. Te weinig strijd. Ik zie ook te veel clubjes en kliekjes.' Foppe de Haan in het Algemeen Dagblad (in mei 1997). 'Het Braziliaans Elftal is het enige team waar ik nooit commentaar krijg op mijn zogenaamde egoïsme. Nooit klaagt iemand dat hij wordt overgeslagen. Nooit zul je de ene Braziliaan de andere zien corrigeren op de manier van Frank en Ronald de Boer, met van die lullige geba ren.' Ronaldo in Hard Gras nummer 11. 'Soms zien verafgode sporters niet langer het verschil tussen groupies en vrouwen die nee zeg gen. Excuses zijn er niet.' Tim Overdiek in Sport International. 'Maar Ajax wordt nooit een AC Milan met acht buitenlanders of La Coruna met zestien legio nairs. Ajax zal onder mij geen acht of negen spelers halen. Ajax is Ajax. En ik zal er alles aan doen om het zo te houden.' Morten Olsen in Voetbal International (van 5 februari 1997). 'Die kabel-toestand in het Nederlands elftal vond ik onbegrijpelijk. Dat moet je opengooien, bespreekbaar maken. Waarom riep Davids wat? Omdat dingen niet bespreekbaar zijn.' Foppe de Haan in het Algemeen Dagblad. 'Met Barcelona en Real hebben we hier tal van wedstrijdjes gespeeld tegen kleine clubs. Iedereen vond het altijd leuk in Nederland te spelen. Daar trokken ze zich niks aan van grote namen, daar werd geen dubbele mandekking toegepast, daar gingen ze uit van de aanval is de beste verdediging. Ik herinner me nog een oefenwedstrijd met Barcelona tegen Heerenveen, dat toen nog in de eerste divisie speelde, 5-4 werd het. Van die mentaliteit houd ik.' Michael Laudrup in Voetbal International. 'Een topper bij Milan is geen topper bij Ajax. Bij ons moet een speler mee kunnen denken in het systeem. Wij hebben niets aan een Savicevic of een Brain Laudrup.' Danny Blind in Voetbal International (van 12 februari 1997). 'Het is echt waar, want het is op de televisie. Op de beeldschermen en over het veld loopt een soort Mickey Mouse in de kleuren van Ajax. Op zijn hoofd heeft hij een Griekse helm. Hij beweegt zich volgens de universele Disney- richtlijnen inzake infantiliteit. Een juichen de stem stelt hem aan ons voor: Champy.' Peter Bego in De schelmenkoning is dood - Ajax in de ArenA. 'Hans Vonk was the man of the match, al ging de traditionele bos bloemen zoals zo vaak naar de verkeerde man - in dit geval Johan Hansma.' Edward Jorna in het Friesch Dagblad over SC Heerenveen - Feyenoord. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 15