De l^pNINGSHOf Voor Ronnie Pander is het seizoen tot dusverre niet al te gelukkig verlopen. Hij raakte in de aanloop naar het Intertoto-duel tegen Duisburg geblesseerd en kreeg daarna amper speeltijd van Foppe de Haan. "Ik had de pech dat de ploeg in Duitsland voor het eerst begon te draaien. Het is logisch dat een trainer daar op voortborduurt. Voor mij is het zuur, maar het hoort bij voetbal. Via het tweede en op de trai ning moet ik me weer in de kijker zien te spelen". Ronnie Pander kan op de positie van Johan Hansma spelen, maar kan ook als verdedigende middenvelder uit de voeten. Hij weet in ieder geval behoorlijke concurrentie voor zich. Op dit moment zit hij in de wachtkamer en dat is soms behoorlijk frustrerend. "Dat zit in mijn karakter. Als ik het gras kan ruiken wil ik voetballen. Aan de andere kant heb ik de tijd. Ik heb vorig seizoen een driejarig contact getekend met als doel binnen drie jaar door te breken. Wat dat betreft heb ik de tijd nog." Enig realisme is bovendien op zijn plaats, vindt Ronnie Pander. "Als ik in de dug-out zit, wil ik niks liever dan spelen, maar ik ben nog maar twintig. Als je naar het huidige betaal de voetbal kijkt, zijn er nog maar weinig jonge voetballers die meteen doorbreken. Ebiede is een uitzondering, ja. Daarbij komt dat het niveau van Heerenveen een stuk hoger is dan enkele jaren geleden. Het is een stuk moeilijker om een basisplaats te veroveren". Ronnie Pander heeft dus geduld en weet zich gesterkt door het vertrouwen dat de techni sche staf in hem heeft. "Ik heb diverse gesprekken piet Foppe gehad en de club ziet het in me zitten. Daarbij komt dat Heerenveen een fantastische club is. Alles is perfect geregeld en sportief gaat het steeds beter. Je kan dan wel ongeduldig zijn en naar een andere club gaan, maar buiten de top drie is in mijn ogen iedere andere club een stap terug en dat is zeker de bedoeling niet". Sportclub Heerenveen krijgt vanavond bezoek van Ajax. Vorig seizoen, bij de 2-0 winst op de Amsterdammers, stond Ronnie Pander in de basis. Dat is vanavond maar afwachten. "Jammer, want dit zijn toch de wedstrijden die voetbal speciaal maken'Ronnie Pander verwaoht in ieder geval een aantrekkelij ke wedstrijd waarin Heerenveen het de Ajacieden knap lastig zal maken. "Ajax speelt goed, maar er is altijd eer te beha len. Thuis zijn we, ook met deze ploeg, tot veel in staat. Ik heb het idee dat het publiek weer ouderwets achter de ploeg staat. Op mindere momenten steunen ze je door dik en dun. Als voetballer kun je dan net even iets extra's, ook tegen top- ploegen als Ajax". R KSTA t RAN I' <|y. PARTY \KTïVlTFn KNCKYT8i;M Binnenweg 9 8443 D| Heerenveen/Oranjewoud (Fryslan) Tel.: 0513-636136 Fax:0513-633966

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 11