HHHr moest ik ook wel lachen. Nadat ik weer opstond, keek ik meteen naar de bank, waar Fred Grim echt kei hard zat te lachen. Ik had er nog wel even aan gedacht een buiging te maken naar het publiek, maar dat heb ik toch maar niet gedaan, daar was het na een paar minuten al te laat voor. Achteraf hebben we er met de jongens ook nog erg om gelachen.' Het tekent de sfeer in de brede selectie van Morten Olsen, waar meer dan ooit ruimte is voor een lach en een truc. Van de huidige selectie van MW kent Ajax' nummer 1 weinig namen. 'De enige spelers die ik dan wat beter ken, zijn Vriesde en Landzaat, die allebei nog bij Ajax gespeeld hebben. Verder weet ik in ieder geval dat ze niet goed gestart zijn, maar dat gebeurt wel vaker met ploegen die promoveren uit de eerste divisie. Ik denk dat het ver schil ook best groot is. Na de overtuigende overwinning op België is de rust rond Oranje even weergekeerd, zodat ook die situatie voor Van der Sar onder controle is. 'Ja, dat hebben we ten minste ook gewoon goed gedaan. We hebben eigenlijk maar één mindere wedstrijd gespeeld, dat was uit tegen Turkije. Maar één keer iets minder spelen mag best in een lange kwalificatie-reeks, vind ik. Ik moet toegeven dat we wel het voordeel hebben van een redelijk eenvoudige poule, waarin de tegenstanders niet zo heel erg sterk waren. Maar we moeten het dan toch nog maar even doen. We hoe ven nu niet meer voluit te gaan en ik kan me volop concentreren op Ajax.' Vedetten Met de verschijning van Oranje op het hoogste voetbalpodium in Frankrijk zal de aandacht voor de vedetten van het vaderland alleen nog maar groter worden. Sar, die nuchterheid schijnt te hebben uit gevonden, wuift de adoratie reso luut weg. 'Ik vind die aandacht voor ons soms wel eens wat over dreven. Er is de laatste tijd echt heel erg veel aandacht voor voet ballers. Het is inderdaad zo, dat we soms als echte filmsterren worden aanbeden. Maar wat is nou een filmster in Nederland. Dan kom je toch ook niet verder dan bijvoor beeld Antonie Kamerling.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 10