SUPPORTERSVERENIGING Waar zijn we mee bezig De supportersvereniging van NEC bestaat al meer dan 35 jaar. Er is één bestuurslid ons midden, die er vanaf de oprichting bij is. Support, en dat is al meerdere malen gezegd is het Engelse woord voor ondersteunen. De opzet van de supportersvereniging is dan ook om mensen bij elkaar te krijgen, die hun favoriete club willen steunen. Dat kan op verschillende manieren. Dat kan door werkzaamheden te verrichten voor je geliefde club, door middel van financiële ondersteuning, maar ook door lijfelijk aanwezig te zijn en te laten horen dat je er bent. Aanmoedigen dus, en dat is ook wat de spelers als meest prettige vorm van ondersteuning ervaren. Toen de supportersvereniging pas bestond reisden de supporters met vele bussen naar uitwedstrijden toe. De supporters van de tegenstander wachtten je bij aankomst op om ons te begroeten. En NIET om een vechtpartij te organiseren of iets wat daar op iijkt! Wij konden toen op diverse tribunes plaatsnemen en het was altijd gezellig. Of er nu gewonnen of verloren werd. Dat waren nog eens tijden. Helaas is er veel veranderd. De tendens is momenteel dat er supporters zijn die er een heel andere opvattingen op na houden. Voor hen betekent supporten het in elkaar slaan van aanhangers van de tegenpartij. Littekens van knup pels of hondenbeten zijn souvenirs waar deze lieden trots op zijn. Beverwijk was te voorspellen. Er moesten een keer doden vallen. Maar helaas hebben we er weinig of niets van opgestoken. Het supportersgeweld gaat gewoon door en ook NEC heeft er mee te maken. De raddraaiers maken nog geen 10% uit van het supporterslegioen. Zij zijn er wel debet aan, dat er aller lei vervelende maatregelen moeten worden getroffen om al dat geweld te beteugelen. Met andere woorden, 90% van de échte supporters zijn de dupe van een hele kleine groep, die zich eigenlijk geen supporter mag noemen. Ook de laatste thuiswedstrijd tegen FC Twente was het weer raak. Wij hopen dat de Amsterdamse aanhang vandaag van dat soort figuren bespaard blijft. Deze zogenaamde supporters beseffen waarschijnlijk niet wat zij bij anderen aanrichten en aandoen. Onschuldige vaders en kinderen, die alleen maar van een voetbalwedstrijd willen genieten, worden om niets aangevallen door een stel raddraaiers. Zou de tijd nog eens terugkomen, dat we weer met z'n allen onze club kunnen volgen zonder ME, politiehonden en hekken en gewoon kunnen genieten van een gezellige wedstrijd, waarin de beste mag winnen.? Wij hopen het van harte en met ons alle voetballiefhebbers in het land. Supportersvereniging NEC •17*

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17