In gesprek met PATRICK POTHUIZEN A geboren 15 mei 1972 burgelijke staat samenwonend woonplaats Nijmegen Bij welke clubs heb je voordat je naar NEC kwam gespeeld en hoe oud was je toen je begon als professional "Ik ben begonnen bij Vriendenschaar, een amateurclub uit mijn geboorteplaats Cu- lemborg. Ik was toen vijf jaar en ik heb er tot mijn achttiende gespeeld. Daarna kwam ik bij Vitesse terecht. Ik werd daar op mijn twintigste professional. Bij Vitesse kwam ik te weinig aan spelen toe, waarna ik ver huurd werd aan Dordrecht '90. Dat seizoen werden we kampioen. NEC haalde de be kerfinale, maar eindigde na ons als tweede. Vervolgens keerde ik weer terug bij Vitesse. In Arnhem maakte ik de hele voorbereiding mee, maar kwam weer niet aan voetballen toe. Ik mocht weg en NEC hapte toe. Mijn debuut voor NEC was in de eerste competi tiewedstrijd tegen FC Utrecht. (2-3 voor de Domstedelingen, jv.) Je kon bijna altijd rekenen op een basisplaats, maar de prestaties waren nogal wisselvallig. Vorig seizoen kwam daar verandering in. Als voorstopper presteerde je uitstekend en ook heel constant. "Mijn grilligheid kwam vooral omdat ik op veel verschillende posities heb gespeeld; als rechtsbuiten, als rechtshalf, maar ook heb ik ook de as van het veld gelopen. Het liefst speel ik echter als verdedigende mid denvelder. Op die plaats kan ik veel meer aan het spel toevoegen en mezelf ontplooi en. Op die positie krijg je met alle facetten van het voetbal te maken, zoals het opko men, het spel verdelen en het dichtlopen van de gaten. Een andere oorzaak van het wisselvalligheid presteren was mijn onerva renheid, met name op eredivisieniveau. Nu ben ik rijper, waardoor je ook een stuk rus tiger wordt, vooral aan de bal. Bovendien speel ik niet meer aan de zijkant en dat vind ik bij NEC een lastige plaats. Op mijn huidige positie kom ik goed tot mijn recht, dat merk ik aan mijn functioneren." Waar staat NEC in vergelijking met vorig seizoen "We zijn een paar goede spelers kwijt ge raakt, maar ik heb er toch alle vertrouwen in. Bovendien hebben we in Bociek een echte aanwinst teruggekocht. Hij is sterk aan de bal en weet de ballen voorin goed vast te houden. Tegen FC Twente deed hij het uitstekend. Jammer dat er geen echte afmaker naast hem staat. Zo iemand moeten we er nog bij krij gen. Ook Marchanno Schultz is een speler, die iets aan ons spel kan toevoegen." NEC is redelijk gestart. Het vertoonde spel is heel behoorlijk. Wat wordt het tegen Ajax? "Normaal gesproken zijn we kansloos. Zeker als je ziet hoe Ajax op het ogenblik speelt. Ze scoren makkelijk en hebben verschrikkelijk veel individuele klasse in huis. Het wordt oppassen, maar ik zie wel mogelijkheden. Vorig jaren hebben we immers ook van Ajax gewonnen en dit seizoen zullen ze heus wel een steekje laten vallen. Waarom niet tegen NEC We gaan er helemaal voor en ik geloof er zeker in. Als je dat niet doet dan houdt het op. Zeker tegen Ajax. Dit jaar loopt jou contract af. Wat ga je doen? "Is nog moeilijk te zeggen. Ik wil eerst mijn huidige niveau vast zien te houden en moge lijk nog verbeteren. In dat geval zal NEC ongetwijfeld over de brug komen met een goede aanbieding. Die zal ik serieus bekijken, want ik heb het hier uitstekend naar m'n zin. De club spreekt me aan, de sfeer is prima en Nijmegen is een hele leuke stad. Verder wil ik er nog niet op vooruitlopen. Eerst preste ren en dan laat ik het allemaal rustig op me af komen. Tegen die tijd zien we wel Jacco Venderbosch •13*

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 13