Richard Witschge de man in vorm 'We hebben echt een perfecte voorbereiding gehad' Hij was het voorbeeld van de patatgeneratie. Een paar iele jongetjes die volgens de kriti- kasters te weinig deden voor hun sport en vrije tijd vulden met niks doen en slecht etenr bij voorkeur een patatje of een andere vette snack. Inmiddels weten we wel beter. Kleine jongens worden groot. Bryan Roy is een vedette in de Bundesliga, De Boertjes staan in Madame Tussaud en ook Witschge staat zijn mannetje. Richard Witschge lijkt, net als een aantal andere Ajacieden, flink te zijn opgebloeid met de komst van Morten Olsen. 'Koning Steekpass' wordt hij wel eens genoemd, hoe wel hij in Michael Laudrup een geduchte concurrent in de selectie heeft. Met Ajax gaat het goed en ook Witschge speelt de pannen van het dak. Aan het eind van het vorig seizoen waren er nog 'kenners' die dachten dat bijvoorbeeld Dani de linkshalf-stek zou overnemen, maar de voorbe- gen niet eens zo slecht. Het was alleen vervelend dat ik vaak gebles seerd was, waardoor ik slecht in mijn ritme kon komen. Maar een seizoen zonder prijs is voor Ajax uiteraard meteen een slecht sei zoen', vertelt de jongste van de twee voetbalbroertjes. 'Je moet niet vergeten dat de voor bereiding dit jaar heel anders is dan vorig jaar, toen we met een groot aantal spelers van het EK terugkwamen. We hebben toen wat langer rust gehad, maar we moes ten wel meteen voluit met de groep meedoen. Dat heeft ons toch opge broken. Nu is het anders. Ik vind dat we echt een perfecte voorberei ding gehad hebben met een goede opbouw, waardoor er weinig geblesseerden zijn. Zelf heb ik ook nergens last van en dat is ook wel eens anders geweest.' Niet zo zwaar Bij het zien van de selectie van RKC fronst de jongste Witschge zijn wenkbrauwen. Hij merkt op dat ook de Waalwijkers flink wat nieuwe spelers hebben, en dat er ook de nodige jongens zijn ver trokken. 'Maar daar maak ik me niet echt druk om. Ik ben niet iemand die al weken van tevo ren gaat blade- reiding toonde aan dat Witschge met recht aan spraak maakt op het rugnummer 8. 'De wedstrij den die ik vorig jaar speelde, gin-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8