Ajax RKC T/ Na de daverende seizoenstart van het 'nieuwe' Ajax met een aantal overtuigende overwinningen is het nu de beurt aan RKC Waalwijk om te proberen Ajax tegen te houden. En dat zal niet gemakkelijk worden. Want dat het loopt bij de Amsterdammers moge duidelijk zijn. Inmiddels beginnen de supporters een beetje te wennen aan de nieu we namen. Was het voor velen eerst nog moeilijk om al die lastige namen uit elkaar te houden, nu zijn de kersverse Ajacieden echte helden aan het worden. Arveladze, Oliseh en Rudy, voor voetbalken ners zijn het bekende klanken aan het worden. Vooral Sunday Oliseh is nu al een absolute aanwinst voor Ajax en het totale Nederlandse voetbal. De van FC Köln afkomsti ge Nigeriaan lijkt een patent te hebben op doeltreffende afstands schoten, waarna een al even indrukwekkende vreugdedans volgt. Ook Arveladze komt los. De spits scoort er lustig op los en het Nederlandse publiek heeft inmid dels in de gaten dat Shota ook een tweelingbroer heeft, die ook best een aardig balletje kan trappen. Lelijke eendje De tegenstander van vandaag, RKC, is zeker in vergelijking met Ajax een vrij nieuw gezicht in de hoogste afdeling van het betaald voetbal. De club was veertien jaar geleden nog een topper in het amateurvoetbal, maar wel een met de mogelijkheden en pretenties voor het betaalde voetbal. Zo behaalde het blauw-gele gezelschap in de jaren 1981 en 1982 het alge mene kampioenschap van de ama teurs. In het seizoen 1984-1985 waagden de Waalwijkers de grote stap omhoog en konden na één seizoen eerste divisie tevreden terugblikken met een vijfde plaats in de eindrangschikking. In 1988 was het zover: na een groots sei zoen promoveerde RKC met oefenmeester en ex-Ajacied Leo van Veen aan het roer naar de ere divisie. Door de ietwat karige behuizing en het weinig roemruch te verleden werd de club al gauw schamper het 'lelijke eendje' van de eredivisie genoemd. Alle vooroor delen ten spijt handhaafde RKC zich eigenlijk zonder al te grote problemen op het hoogste plan. Oude bekende Met RKC komt een oude bekende op bezoek in de persoon van Peter

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4