Peter Boeve pikte in de kraker tegen Feyenoord, op 18 september '83, ook zijn doelpuntje mee. Ajax won met 8-2 en Feyenoord-goalie Joop Hiele had het zwaar. Vitesse onder mijn hoede.' De trainer leerde de kneepjes van het vak kennen, slaagde voor zijn hoogste diploma en is sinds de aanvang van het huidige voetbal- ^|iïg§M§£y}ÜA§§gig van RKC Waalwijk. De carrieré van Boeve had dus een vrij'grimmig verloop: van PR-manibij een Veevoeder bedrijf naar trainer, en dat in wel zeer korte tijd. 'Wat dat betreft heb ik ook best geluk gehad. Elk jaar komen er veel nieuwe trainers bij en je moet maar afwachten of er een club interesse heeft. De spoe ling is wat dat betrefj dun. Een andere meevaller voor mij is dat ik onder Bert Jacobs werk, die dertig jaar ervaring meebrengt. Elke dag leer ik van hem en dat is heel pret tig werken.' Discussies Een andere leermeester van Peter Boeve was Johan Cruijff, de alles- kunner en allesweter die de voor malig linksback meemaakte als speler en als trainer. De oefen- meester voerde zoals zo velen lange discussies met nummer 14, die steevast in het gelijk van Cruijff eindigde. Toch kijkt Boeve met positieve gevoelens terug op de samenwerking met Cruijff. 'Het was echt onvoorstelbaar wat die man allemaal met een bal kon doen. Wij moesten van alles nadoen en het frustrerende was vaak dat ons dat dan niet lukte. Eén van die kleine dingetjes die ik van Cruijff heb geleerd, was het schieten met je buitenkant voet. Als je op doel schiet en je schiet met je binnenkant, dan is zo'n bal voor een keeper veel makkelijker te beoordelen dan wanneer je met je buitenkant schiet. Dan is de kans op een doelpunt veel groter. Dit soort kleine dingen kon Cruijff prima vertellen.' Een van de mooiste wedstrijden die Boeve voor Ajax speelde was het duel tegen Feyenoord waarin Ajax met 8-2 won en Boeve, met buitenkant links, doel trof. 'Alles lukte die dag bij ons, vooral in de tweede helft. En als je dan ook nog eens scoort, is het helemaal mooi natuurlijk.' Boeve is realistisch genoeg om te denken dat een dergelijke overwin ning er tegen Ajax niet in zit. Het verschil tussen RKC en Ajax is vol gens hem, in ieder geval op papier, enorm groot. Boeve doelt daarbij niet alleen op de begroting, maar ook op het stadion en de salarissen die aan de spelers worden betaald. 'Ik denk dat een reserve-speler bij Ajax ongeveer net zoveel verdient als al onze spelers bij elkaar. Frustrerend vind ik dat overigens niet. Het is de realiteit waar je mee moet leren leven als trainer van een relatief kleine club.' 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 21