Peter Boeve Met RKC terug bij Ajax MWWMWi Wanneer de gemiddelde Ajax-supporter wordt gevraagd een linksback uit de jaren tachtig te noemen is de kans groot dat de naam Peter Boeve tevoorschijn komt. En terecht. Want op Peter Boeve kon je altijd rekenen. De agressieve linksback met de fraaie voorzet, waaruit menig Ajax- spits wist te scoren, speelde tussen augustus 1979 en september 1987 in totaal 296 wedstrijden voor Ajax, waarin hij veertien keer doel trof. Boeve vervolgde zijn loop baan bij het Belgische Beerschot waar hij slechts een seizoen speel de. Het was tijd voor iets anders. 'Ik had het voetbal op dat moment gewoon wel een beetje gezien. Via via kon ik terecht bij een veevoe derbedrijf, waar ik eerst de Public Relations heb gedaan en vervol gens bedrijfsleider ben geworden', vertelt Boeve. Trainer zag hij zich- j zelf op dat moment absoluut niet worden, maar zoals zo vaak bij oud-voetballers begon het ook bij de voormalige nummer 4 te krie belen. Boeve volgde de noodzake lijke cursussen en begon zijn loop baan in trainingspak bij voetbal vereniging Geinoord te Nieuwegein. Na één jaar bij de amateurs wist Boeve het zeker. 'Ik wilde mij pro fessioneel gaan bezig houden met het trainersvak, op een zo hoog mogel^^v|auBij Geinoord heb ik een plezierige tijd gehad en ik stapte na één seizoen over naar DOVO. Vervolgens kon ik aan de bak bij DVS'33. Na een half jaar kreeg ik het tweede elftal van Een kenmerkende actie voor links back Boeve. Opstomen langs de zij lijn om vervolgens strak voor te 20 geven.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 20