mooi en aantrekkelijk voetbal te brengen, maar effectiviteit komt niet pas op de tweede plaats. Het Ajax-spel moet herkenbaar blijven, maar niet in dit opzicht. Een sei zoen zonder prijs is erg genoeg. Bijvoorbeeld in de eerste wedstrijd van het UMBRO toernooi in Engeland, tegen Everton, verloor Ajax terwijl het beter was. Wellicht heeft het ook te maken met de vele mutaties in het spelersbestand. Het lijkt onmogelijk om met een zo nieuwe groep zo snel ingespeeld te raken. Waarschijnlijk is het eerste deel van het seizoen nog nodig om tot een eenheid te komen. Het zal het grootste probleem worden voor Olsen, want over gebrek aan klasse in zijn selectie heeft hij niet te klagen. Het Ajax-bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om de toezegging aan oudgedienden als Frank en Ronald de Boer en Van der Sar, dat het vertrek van een aantal belangrijke spelers als Kluivert, Overmars en Bogarde, ruimschoots zou worden gecom- 5 voorbeeld was de oefenwedstrijd tegen Club Brugge. De Belgen wer den finaal onder de voet gelopen, waarbij de overmacht zo groot was, dat trainer Eric Gerets na afloop verzuchtte Ajax nooit meer uit te zullen nodigen voor een der gelijke wedstrijd. Brugge-speler Staelens deelde mee zijn carrière voor gezien te houden na nog twee van deze afstraffingen. Ajax-trainer Olsen liet zich het hoofd niet op hol brengen. Hij had natuurlijk zelf ook wel gezien dat Ajax gru welijk goed gespeeld had, onder leiding van een ontketende Dani die vastbesloten lijkt de kritiek van Van Gaal met voeten te treden, maar Olsen had anderzijds ook wedstrijden gezien waarbij er ondanks een aanzienlijk veldover- wicht niet kon worden gewonnen. Het zal waarschijnlijk wel altijd een zwak punt blijven van Ajax, want ongeacht trainer of spelers groep is dit een eeuwig terugke rend Amsterdams probleem. Het gaat Olsen er in eerste instantie om

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 5