Het nieuwe Ajax Er is een nieuw Ajax. Veel spelers verlieten de club, maar er kwamen er nog meer voor in de plaats. De selectie was te smal, zo bleek het vorige seizoen toen de geblesseerden niet adequaat konden worden vervangen. Het vorig seizoen zat vol sportieve ontberingen; zeker voor de spelers die in voorgaande jaren hadden gebaad in haast overvloedig succes. De angst voor een totale leegloop was niet zonder grond. Van de nood werd echter een deugd gemaakt, en het aankoopbeleid maakte een ongekende 'boom' door. Tien nieuwe spelers vonden de weg naar de het Ajax-stadion. Tom Sier, Gerald Sibon en Dean Gorré zijn de drie Nederlandse aanwinsten. Maar er kwamen voornamelijk buitenlandse spelers. De Denen Michael Laudrup en Ole Tobiasen, de Georgiër Shota Arveladze, de Zuid Afrikaan Benedict McCarthy (Benni), de Costa Ricaan Froylan Ledezma, de Nigeriaan Sunday Oliseh en de Pool Andrzej Rudy ontmoetten behalve hun Nederlandse collega's ook nog spelers als de Fin Jari Litmanen, de Nigeriaan Tijani Babangida, de Portugees Dani, de Argentijn Mariano Juan en de Braziliaan Marcio Santos. Ajax Shota 'Showtime' Arveladze, de Georgische spits in Amsterdamse dienst. heeft wel iets van een organisatie van de Verenigde Naties. Driedimensionale puzzel De Deense trainer Morten Olsen moet een zeer ingewikkelde driedi mensionale puzzel in elkaar zien te passen. Er zal een kern ontstaan van ongeveer zeven a acht spelers die per wedstrijd wordt aangevuld met de dan meest geschikte selec tiespelers. De mogelijkheden zijn legio. Dat bleek tijdens de voorbe reiding op het nieuwe seizoen. Olsen experimenteerde dat het een aard had en vond een opwekkend

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3