zaken Leo Beenhakker en hoofd betaald voetbal Henk ten Cate heb ben het vertrek van deze spelers op een buitengewoon originele manier opgelost. Er werden verras sende namen toegevoegd aan de selectie. De spectaculairste is wel die van Marco Antonio De Marchi. De 30-jarige Italiaanse verdediger speelde tot en met vorig seizoen voor Bologna. Die club waar de Marchi aanvoerder was, eindigde op de zesde plaats. Het is de eerste keer dat een Italiaanse serie A-spe ler naar Nederland komt. Primeurs Vitesse schept er een genoegen in primeurs binnen te halen. Dat blijkt ook wel uit alle modernis men in het in aanbouw zijnde Gelredome. De route tussen Italië en Nederland werd in omgekeerde richting veelvuldiger afgelegd: veel Nederlandse profs beproefden hun geluk met meer of minder succes Patrick Kluivert in actie bij Vitesse in het seizoen 1996-1997 (27 okto ber '96, 1-4). in het beloofde voetballand Italië. Terwijl de Marchi ook in de belangstelling stond van Brescia, Sampdoria en een Engelse club, koos hij voor Vitesse. Het moet iets zeggen over de ambitie van de club dat de Italiaan, die van 1990 tot 1993 ook nog voor Juventus speel de, naar het lage land komt. Net als de komst van de Hollandse Italiaan Michel Kreek. Het Ajax-gehalte, dat natuurlijk ook nog steeds door John van den Brom en Leo Beenhakker wordt vertegenwoordigd, wordt dit sei zoen ook vergroot door de komst van verdediger Menno Willems. Hij speelde in het tweede en inci denteel in de hoofdmacht. Gerard van der Lem verwachtte van hem dat hij uiteindelijk zou doorbre ken, vooral vanwege zijn degelijk heid en betrouwbaarheid. Willems zag echter in dat het in Amsterdam voor hem wel heel moeilijk zou worden een basisplaats te verover en en hij maakte waarschijnlijk een verstandige keuze. Vitesse ook. Een andere speler met een Amsterdamse achtergrond is Orlando Trustfull. Vitesse wilde de 27-jarige middenvelder al een tijdje contracteren, maar de transfersom die Sheffield Wednesday vroeg vond men in Arnhem aan de hoge kant. Uiteindelijk kwamen de twee partijen toch overeen, hetgeen vol gens Trustfull mede te danken was aan het advies dat bondscoach Guus Hiddink hem gaf. Hiddink raadde de international aan voor Vitesse te kiezen, omdat dat de best denkbare route was terug

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 21