Nederlandse vrijheid gespeeld; van de jeugd tot en met het eerste. Ik heb het reilen en zei len van de club de laatste tijd van een afstand gevolgd. Je blijft natuurlijk altijd geïnteresseerd. In die drie jaar dat ik in Italië heb gezeten, is er veel veranderd in de personele bezetting van de club. Van Gaal is inmiddels weg en veel spelers zijn ook naar een andere club gegaan. Maar Ajax zal altijd Ajax blijven, wie er ook trainer is, wie er ook speelt. Ik vind het leuk om meteen met mijn nieuwe club tegen mijn oude te spelen. Je kunt zeggen dat het lekkerder was geweest om eerst een iets lichtere tegenstander te treffen, maar aan de andere kant heb je nu weinig te verliezen. Volgens mij kunnen wij lekker vrijuit voetballen. Voor zover ik het kan beoordelen, heeft Ajax een goede groep. Maar wij hebben dat ook. Net als Ajax heb ben wij veel nieuwe spelers. Zowel Ajax als Vitesse moeten er dus in eerste instantie voor zorgen dat er een eenheid wordt gesmeed van alle afzonderlijke spelers. Zoiets vergt tijd, maar ik heb er alle ver trouwen in dat trainer Ten Cate het bij ons voor elkaar krijgt. Er wordt wat van ons verlangd. Ik denk dat we minimaal weer Europees voetbal moeten halen en dat we ook minimaal vijfde moe ten worden in de competitie. Dan zouden we de prestatie van vorig seizoen evenaren. Maar als het gaat draaien, zit er best nog meer in deze groep. Ik ga er van uit dat ik mijn steentje bij zal dragen. Ik speel normaal gesproken links op het middenveld en ik weet wat er van me verwacht wordt. Bij Ajax was ik een echte teamspeler. Bij Padova en Perugia was ik een van de dragende spelers. Ik hoop dat ik dat voor Vitesse ook kan worden.' Raymond Bouwman 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17