en de 'Ajax is nog altijd meer dan een herinnering' Vitesse presenteerde met gepaste trots Michel Kreek als aanwinst van formaat. De voormalige Ajacied speelde drie jaar in de Italiaanse Serie A: eerst bij Padova, later bij Perugia. Kreek vond het tijd om terug te keren naar zijn geboorteland. In Italië ontwikkelde Kreek zich tot een complete en vrij dominante speler. Hij was het degradatie-voet bal beu. Beide Italiaanse clubs behoorden niet tot de besten. Van heimwee naar Nederland was geen sprake, maar er werden wel dingen gemist. 'Zeker bij Perugia waren de omstandigheden niet geweldig', zegt Kreek. 'Ik verlangde wel weer naar de Nederlandse vrijheid. Bij Perugia zaten we bijna voortdu rend in trainingskamp. Iedere keer als we verloren, stuurde de presi dent Luciano Gaucci ons weer de afzondering in. En we verloren vaak. Leuk is toch anders.' Toen Kreek Ajax verliet wilde hij in Nederland alleen bij de top 3 spe len. Hij wilde liever naar een laag geklasseerde Italiaanse club dan naar een Nederlandse subtopper. Inmiddels moet dat verlangen ver anderd zijn. 'De situatie is nu ook anders', zegt Kreek. 'Toen had ik het als een te grote stap terug ervaren. Ik kwam toch van Ajax, waar ik de nodige prijzen had gewonnen. Bovendien weet ik niet of ik het ermee eens ben Vitesse een subtopper te noe men. Ik denk eer der dat het een topclub in wor ding is. Dat is toch 16 net even iets De Ajax-bank met geheel rechts Michel Kreek, tijdens de voorberei ding van het seizoen 1992- 1993. anders. Je merkt hier aan alles dat men die aansluiting wil bereiken. Kijk naar het aankoopbeleid. Na mij zijn nog meer belangrijke spe lers gehaald. Marco de Marchi van Bologna; Orlando Trustfull van Sheffield Wednesday. Kijk ook naar het nieuwe stadion: het Gelredome, waar we vanaf maart spelen. Ik ben er al even langs geweest om te kijken hoe het wordt. Ik vind het behoorlijk imponerend.' Kreek, de 26-jarige eenmalig inter national, tekende tot 2003 bij de Arnhemse club. In zijn eerste wed strijd treft hij direct zijn oude club Ajax. Kreek: Ajax is nog altijd meer dan een herinnering. Dat zal het ook altijd blijven. Ik heb er zestien jaar van mijn leven

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 16