'ie kunt niet een jaar op je lauweren rusten en dan in één duel vlammen blemen moet je snel oplossen, anders heb je daar het hele seizoen last van. Dat is gebleken.' Prettiger is het over 'nu' te spre ken. En dat doet Fred Grim met graagte. 'Mijn eer ste indruk is dat we een heel goede groep hebben met veel kwaliteit. Goede voetballers die zich allemaal willen waarmaken. Het is zaak om van die goede voetballers een hecht team te maken. Dat is de taak van de trainer, maar natuurlijk ook van de voetballers zelf. Ik geloof erin dat de wil en de beleving aanwezig is om zo'n team overeind te krij gen. Je voelt dat men hetzelfde doel nastreefden dat is inderdaad een verademing.' In Freds persoonlijke situatie zal op technisch gebied niet zo erg veel veranderen. Edwin wordt de startende man, al speelde Fred in de oefenperiode met eenzelfde ver toon van ambitie en klasse als in het gememoreerde laatste duel van vorig jaar. Tja, die wedstrijd tegen Vitesse... Fred: 'Ik hoorde pas vrij laat dat ik zou spelen, het was niet zo dat het lang van tevoren was afgesprokendat ik de laatste wed strijd zou krijgen. Het is voor mij heel belangrijk, de enige wedstrijd waarin ik kan laten zien wat ik kan. Dan doe je natuurlijk alles aan om zo goed mogelijk te spelen, want voor hetzelfde geld volgt er weer een jaar waarin je alleen de hardheid van de bank kent. Dat het goed ging tegen Vitesse komt niet omdat je er op dat moment 14 staat. Het is de vrucht van een heel seizoen scherp, geconcentreerd trainen. Je kunt niet een jaar op je lauweren rusten en dan in één duel vlammen. Over Vitesse anno 1997 kan Fred Grim, bij gebrek aan wedstrijdbeel- den, niet zoveel zeggen. 'Maar de situatie in Arnhem is te vergelijken met die bij ons. Veel nieuwe spe lers, een ploeg die zoekt naar een ander gezicht. Op het eerste gezicht hebben ze goed ingekocht. Buitenlanders met ervaring en mannen als Michel Kreek, Orlando Trustfull, Carlos Fortes die een bal letje kunnen raken. Ook Vitesse zal van de vele kwaliteitsrijke spelers een geheel moeten maken.' De toekomst Ten slotte: de toekomst van Fred Grim... Hoe ziet die eruit?Nog één jaar te gaan', zegt Fred veelbe tekenend. In dit jaar moet ik toch ook mijn toekomst bepalen. Het is waar dat het trainerswerk mij aan spreekt, daar heb ik nooit een geheim van gemaakt. Maar het is ook nog te vroeg om met voetbal len te stoppen.' Een combinatie van die twee? Ajax stelt het, na het vertrek van Frans Hoek naar Barcelona, immers nog steeds zon der keeperstrainer. Fred wikt en weegt. 'Ik heb het heel goed naar mijn zin bij Ajax en wie weet wil de club mijn ervaring benutten. Daar hoop ik op, maar ik moet mij realiseren dat mijn toekomst elders kan liggen als er een mooi aanbod komt.' David Endt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 14