Er is veel gelachen om de plannen die voorzitter Karei Aalbers met een zekere hardnekkigheid presenteer de. Vitesse was klaar voor de grote sprong voorwaarts, vond Aalbers. Sinds de club zich in het seizoen '84-'85 onder zijn leiding aan de levensgrote dreiging van een faillissement ontwor stelde, is het gestaag beter gegaan. In 1989 promoveerde Vitesse naar de eredivisie. Aalbers cum suis vonden dat die promotie de laatste moest zijn. Sterker nog: de club moest zich gaan ontwikke len tot de beste subtopper van Nederland. De openlijk beleden ambitie werd in den lande met veel vrolijkheid ontvangen. Toen er bovendien een plan werd gepresenteerd waarin de verhui zing naar een hypermodern mul tifunctioneel stadion werd voorgespiegeld, nam de scepsis nare vormen aan. 'Het Gelredome' zoals het stadion werd genoemd, was niets meer dan een luchtkasteel. Vitesse overschatte zichzelf schromelijk, wist men. Inmiddels heeft de jolijt plaats gemaakt voor een toe nemende waardering. Het Gelredome komt er. Reeds in het begin van het volgend jaar wordt het nieuwe onderkomen in gebruik genomen door een van de beste vaderlandse subtoppers. Tot die tijd speelt Vitesse in Stadion Nieuw-Monnikenhuize, gelegen aan de Rosendaalseweg 501. Het is een stadion dat dateert uit 1950 en dat inmiddels in alle opzichten beter voldoet aan de romantiek van de voetbalnostalgie, dan aan de verlangens van een ambitieuze en vooruitstrevende BVO. De tribunes staan dicht op het veld en zijn gebouwd op een heuvel. Zoals overal moet de nos talgie wijken voor.de moderne tijd. PSV, Feyenoord, FC Utrecht, SC Heerenveen, Willem II, RKC en Ajax gingen Vitesse voor. Overal verrezen moderne voetbalhuizen en dus kon Vitesse niet achterblij ven. De sportieve verlangens kon den op den duur niet meer worden gerealiseerd in het verouderde sta dion. Rotsvast vertrouwen Een paar keer zag het er naar uit dat het hele plan inderdaad als luchtkasteel zou.eindigen. De scep-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 10