van Amsterdam, zoals Louis van Gaal de toegestroomde menigte op het Museumplein voorhield. De kreten van de succesvolle trainer werden voor demagogie gehouden, maar waren niet meer dan een nauwkeuri ge weergave van de werkelijkheid. Tot dan werd Ajax overal ter wereld bejubeld om een bijna achterhaalde manier van spelen. Van Gaal bewees dat met creatief en aanvallend voet bal ook prijzen konden worden gewonnen. Het enige minpunt van de wedstrijd tegen Grêmio was dat Ajax er niet in slaagde het gebruike lijke niveau te halen. Grêmio toonde zich een hard spelende en stugge tegenstander, die de dubbelzijdige angel uit het Ajax-spel wist te halen: Finidi en Overmars werden vakkun dig uitgeschakeld door hun bewakers Roger en Arce. Ajax was vleugellam en de 0-0 stand die ook na de verlen ging op het scorebord stond, was eigenlijk een treurig juiste uitslag. Alleen het Japanse publiek verkeerde in de veronderstelling dat er een geweldige wedstrijd te zien was geweest. Op schrift Penalties moesten uitmaken wie zich de beste van de wereld mocht gaan noemen. Kluivert, Frank en Ronald de Boer, Finidi en Blind werden door Van Gaal aangewezen. Bijna vier mil joen Nederlandse televisiekijkers, waarvan een goed deel met een ver schrikkelijke vorm van acute griep was thuisgebleven, werden niet lek ker van de spanning. De penalty van Dinho werd door Van der Sar gestopt. Meesterscout Ton Pronk had verdekt opgesteld de Brazilianen vanaf elf meter zien oefenen en zijn bevindingen op schrift aan Ajax' keeper overhandigd, vandaar. Kluivert miste echter ook, zodat de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3