Afscheidswoord M Bij mijn afscheids- W woord aan de sup porters van Ajax kan ik niet om mijn entree als Direkteur Betaald Voetbal heen. Toen ik in september 1991 Leo Beenhakker opvolgde, was de roep om Johan Cruijff daar. Een roep die tot aan het eind van het seizoen 1991-1992 te horen was. Hoewel ik enerzijds wel begrip had voor de houding van het publiek, deed het mij ook pijn. Ook omdat er vanuit de hoek van de media geen moeite werd gedaan om de nieuwe trainer van Ajax enig kre diet te geven. Inmiddels is er veel veranderd. Door de successen is het verwach tingspatroon enorm gestegen. Landstitels, UEFA Cup, Europa Cup, Supercup, het leek op een gegeven moment gewoon. Het krediet dat in het begin ontbrak, is nu wel aanwezig. Het doet mij bij zonder goed dat er in het afgelopen seizoen, waarin Ajax en zijn aanhang TOT ZIENS, BEDANKT EN SUCCES! menige teleurstelling heb ben moeten wegslikken, de supporters achter het elftal zijn blijven staan. En dat zie ik ook als een gebaar naar de trainer. Wanneer je na een tijd van fantastische successen een of meer stap pen terug moet doen, dan doet dat dubbel pijn. Want succes went snel. En het is de kunst om ook in tijden van tegenslag je club te blij ven ondersteunen. Ondanks de 'valse' start in 1991 moet het mij van het hart dat mede door de houding van de supporters de zes jaren als coach van Ajax voor mij onvergetelijke jaren zijn geweest. Ik hoop en ik reken erop dat de ondersteuning van het elftal ook in de komende jaren onvoorwaardelijk zal zijn. En ik spreek de wens uit dat u ook onder andere leiding zult kun nen genieten van nieuwe successen van uw en mijn Ajax. Het ga u allen goed, tot ziens, bedankt en succes! Louis van Gaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17