overwinning van 7 mei 1950. Toen was Abe Lenstra de grote held, nu heet de grote man bij Heerenveen Jon Dahl Tomasson, een spits uit de Deense school. De kans dat de gevaarlijke topscorer ook volgend jaar het fraai blauw-wit draagt is minimaal. Het is de tol van de roem die Heerenveen moet gaan betalen, want net als Tomasson ver trekt ook de andere grote ster, Igor Korneev, uit Friesland. De oud-speler van Barcelona die nu zelfs het Friese volkslied uit zijn hoofd kent, speelt de komende vier jaar bij Feyenoord, dat de Rus vlak voor Koninginnedag contracteerde. Een andere vaste waar de bij Heerenveen is Amsterdammer Leeroy Echteld. De lange aanvaller is sinds de winterstop weer verzekerd van een plek bij de eerste elf. Samen met Tomasson rafelt Echteld menig vijandelijke defensie uiteen, waarbij laatstgenoemde meestal fungeert als aangever, waarna Tomasson het kar wei met verve afmaakt. De defensie van Heerenveen wordt geleid door de stoere aanvoerder Johan Hansma, die de kwaliteit van goalie Hans Vonk, overgekomen van RKC, achter zich weet. Een andere sterke defensieve kracht is oud- Volendammer Tom Sier, die ook al de aandacht van een aantal binnen- en buitenlandse clubs op zich heeft. Echte Friezen zijn er nog maar wei nig te bezichtigen in het Abe Lenstra stadion. Eén van hen is Ronnie Pander, die in het toneelstuk 'Abe nog met verve de hoofdrol vertolkte. Het 20-jarige talent kan nog niet rekenen op een basisplaats, maar wellicht dat dit in de toekomst wel gaat lukken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3