AJAX Onze gasten van vandaag ëh Het seizoen voor Ajax is over. Er is geen kans meer op een prijs, voor het eerst sinds jaren, en wat rest is plaatsing voor het UEFA-cup- toernooi voor het seizoen 1997-1998. Dat zal wel even wennen worden in Amsterdam, waar men de afgelopen drie seizoenen toch ver wend werd met de strijd om de Champions League. De eerste editie won Ajax, de tweede keer werd de finale verloren van Juventus, overigens na strafschoppen en over de afloop van de derde editie kunnen we kort zijn. In de halve finale bleek datzelfde Juventus te sterk. Desondanks heeft Ajax in de afgelopen sei zoenen natuurlijk uitstekend gepresteerd op het internationale podium. Ondanks dat de club eik seizoen weer een rits aan goede spe lers kwijtraakte. Ga maar na, nadat Ajax in 1995 de Champioris League won, vertrokken Clarence Seedorf, Peter van Vossen en John van den Brom naar elders, terwijl Frank Rijk aard stopte met voetballen. Vorig jaar, na weer een finaleplaats, zochten Finidi George, Nwanko Kanu, Edgar Davids en Michael Rei ziger hun heil elders. En na dit seizoen raakt Ajax in elk geval Winston Bogarde en Patrick Kluivert kwijt. Een compleet elftal, in drie jaar kwijtraken, dat geeft de prestaties in de afge lopen jaren alleen maar meer glans. Het nu bijna afgelopen seizoen verliep on danks die halve finaleplaats in de Champions League niet goed voor Ajax. In de competitie raakte de club al in een vroegtijdig stadium te ver achterop bij PSV, Feyenoord en FC Twente en in de Amstel Cup werd Ajax uitgeschakeld door het 'nietige' Heracles, dat dit seizoen toch niet tot veel opzienbarende prestaties in staat was. Talloze blessures werden door technisch di recteur Louis van Gaal als belangrijkste oor zaak van de tegenvallende resultaten aange haald. Maar ook de overgang naar de Amster dam ArenA zal de meeste Ajacieden niet mee gevallen zijn. De sfeervolle Meer was niet meer en dat was, zo bleek al snel, even wennen. De ArenA werd nog niet echt als thuishaven ge zien, waardoor menig tegenstander alle schroom van zich afgooide en juist bij Ajax kon stunten. Zo speelden Fortuna Sittard, De Graafschap en FC Volendam al gelijk en na tuurlijk ons eigen FC Groningen, dat met 1-1 een punt pakte. Een terecht punt overigens, hoewel menig Ajacied daar na afloop anders over dacht. Na de winterstop zette Ajax aanvankelijk een opmerkelijke opmars in, er werd niet meer ver loren, zelfs niet gelijk gespeeld. Ajax benader- 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4