die prachtige nazomer-woensdagavond won FC Groningen in een 'stapelgek' ge worden Oosterpark met 2-1 van Ajax. Ronald Koeman en Ron Jans scoorden en zorgden samen met de andere spelers voor deze historische overwinning. Het jaar daarna kwam Ajax 'even' revanche nemen voor die nederlaag en won met maar liefst 1-5. Karei Hiddink, laatste man, nam deeretreffervoorz'n rekening. Op 28 oktober 1984 verloor Ajax het eer ste punt in dat seizoen in het Oosterpark. Het werd 2-2 en de Groninger treffers werden gemaakt door Rob McDonald en Bud Broeken. In het seizoen 1985-1986 won Groningen wederom met 2-1. Met Ronald Koeman in Ajax-dienst en broer Erwin in het groen-wit van de FC, scoor den Harris Huizingh en Peter Houtman de Groninger treffers. Een seizoen later was Groningen weer volstrekt kansloos getui ge de 0-3 nederlaag, maar weer een sei zoen later trok FC Groningen wel weer aan het langste eind. Het werd opnieuw 2-1in de laatste wedstrijd van het sei zoen. Een paar weken daarvoor had Gro ningen al met 2-0 van PSV gewonnen en mede dankzij de overwinningen op deze twee topploegen, bleef FC Groningen in de ere divisie. De doelpunten tegen Ajax werden gemaakt door Edwin Olde Rie- kerink en Foeke Booy. Sinds die overwinning pakte FC Gronin gen geen punt meer van Ajax in het Oos terpark. Wel werd in het seizoen 1988- 1989 met maar liefst 3-0 in de kwartfinale van de KNVB-beker gewonnen, waar door FC Groningen in de halve finale kwam en later zelfs de finale haalde, waarin PSV overigens met 4-1 te sterk was. In datzelfde seizoen 1988-1989 verloor FC Groningen de competitiewed strijd van Ajax met 1-4. Hennie Meijer scoorde voor Groningen. Het seizoen daarop werd met 0-1 verloren en in het seizoen dat FC Groningen derde van Ne derland werd, 1990-1991, verloor de ploeg met 1 -2 van Ajax. Deze keer scoor de Jos Roossien de eretreffer. De zelfde uitslag stond een sei zoen later op het scorebord, nu scoorde Harris Huizingh de eni ge goal. In de twee seizoenen daarna gaf Ajax voetballes in het Oosterpark, ge zien de 0-3 en 0- 4 uitslagen. Twee seizoenen Harris Huizingh geleden won maakte in de historie Ajax met 2-4 in van deze wedstrijd het Oosterpark, in totaal twee doet- Dean Gorré en punten tegen Ajax. Romano Sion maakten de doelpunten. En vorig seizoen tenslotte ontsnapte Ajax in het Oosterpark. Bij de stand 3-3 schoot Romano Sion vlak voor tijd tegen de paal en uit de daarop vol gende aanval maakte Nordin Wooter via een gelukkig schot de winnende treffer voor Ajax. Lucky Ajax deed z'n naam toen weer eens eer aan. Het was overi gens een prachtige FC Groningen - Ajax vorig jaar. De beide ploegen gingen met een staande ovatie van het veld. De Gro ningertreffers werden gemaakt door: Ro mano Sion, 2 keer en Mariano Bombar- da. Totaal: FC Groningen en Ajax speelden in com petitieverband negentien keer in het Oos- terparkstadion. FC Groningen won drie keer, er werd twee keer gelijk gespeeld en dus veertien keer verloren. Het zal u niet verbazen dat ook de doelcijfers in Am sterdams voordeel zijn: 19-47. (Statistische gegevens: Gerard Kuilman). VVry-T'erui 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 10