y Interview Elke wedstrijd is A voor NEC nu erop of eronder, dus die jongens zullen alles geven, denk ik. De spelers die ik zo even kan opnoemen van NEC zijn Antti Sumiala, Anton Janssen en Michel Langerak. Dat zijn denk ik de meest gevaarlijke spelers. Het is misschien wel een minder aan sprekende tegenstander, maar het kost mij geen moeite geconcentreerd te blijven. We draaien op het moment gewoon goed en dat wil ik tot het laatste moment volhouden. Ik heb op een gegeven moment gezegd dat er na de winterstop een heel ander Ajax zou staan en ik denk dat dit wel is uitgekomen. Alleen daarom al wil ik dat we nu gewoon alles win nen, zodat de mensen toch echt kun nen zien dat blessures de oorzaak van het slechte begin zijn geweest en geen andere dieper liggende redenen. Daar kunnen we dan op terugvallen, dat is voor ons ook een geruststelling. We kunnen niet echt meer pieken voor de titel, maar voor de Champions League is het goed dat we juist nu min der blessures hebben en toch meer in vorm zijn. Vorig seizoen waren we juist in het begin van de competitie in vorm en zak ten we na de winterstop echt weg. In de finale tegen Juventus liepen we vorig jaar echt op ons tandvlees, nu is dat toch minder het geval. Ik heb dit seizoen al op veel plekken gespeeld en door de blessure van Kluivert zal ik voorlopig wel op de spitspositie blijven staan. De mensen moeten echter niet verwachten dat ik net zo makkelijk scoor als Kluivert, maar ik heb weer andere kwaliteiten die voor die plek nuttig kunnen zijn. Van Gaal ziet me inderdaad meer als middenvelder, vandaar dat ik meestal op zes speel. Dan heb ik het spel ook meer voor me, waardoor ik wellicht beter tot mijn recht kom. Maar uit tegen Atletico heb ik denk ik wel bewezen met dat kopdoelpunt dat ik me daar ook best prettig voel met Jari achter me.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17