f A «I De voorzitter CHAMPIONS LEAGUE Allereerst heet ik de supporters, de spelers, de technische staf en het bestuur van Juventus van harte welkom in de Amsterdam Arena. Hoewel het de eerste keer is dat Juventus ons nieuwe huis bezoekt, zijn het voor ons geen vreemden. Na het grote aantal ontmoe tingen met AC Milan kruisen nu de wegen van Ajax en de huidige kam pioen van Italië elkaar meerdere keren in een kalenderjaar. Zoals u ongetwijfeld allen weet, bewaren we aan de laatste ontmoeting niet al te prettige herinneringen. Na de zware strijd om de landstitel en de memorabe le ontmoeting met Panathinaikos liep onze club Europees gezien op haar laat ste benen. Toch werd de strijd pas beslist vanaf de penaltystip, waar Juventus uiteindelijk over de sterkste zenuwen beschikte. De zaken staan er nu anders voor. Ajax heeft zich na een matige seizoenstart bijzonder knap her steld met vanzelfsprekend als absolute hoogtepunt de derde achtereenvolgen de plaatsing bij de beste vier clubs van Europa. Een ding is hetzelfde gebleven: gezien de prestaties in de Serie A en de voorrondes van de UEFA Champions League zal Juventus favoriet bij de book makers zijn. Meer dan ooit heeft de uit stekende jeugdopleiding bijgedragen aan het succes van AFC Ajax. Ook nu weer herbergt de selectie tal van spelers die hun opleiding op Voorland genoten, terwijl de geluiden vanaf de Toekomst, de nieuwe plek voor de jeugd, zeer posi tief zijn. Talenten die hun loopbaan ver volgen bij kapitaalkrachtiger clubs waar dan ook in Europa, het zal altijd het lot van Ajax blijven. Meer dan ooit is Ajax dan ook aangewe zen op diezelfde jeugd, die kan zorgen voor de successen van morgen. Bles sures dwongen de technische staf sneller dan ooit jeugdige spelers in te brengen, iets wat nu, vlak voor de start van een nieuwe Champions-League-v tweestrijd, zijn vruchten lijkt af te wer pen. Mede dankzij de jeugd voor de derde keer achter elkaar bij de laatste vier van Europa; het kapitaal kan nog zo krachtig zijn, maar wie de jeugd heeft, heeft de Toekomst. Ik wens u allen een sportieve en pretti ge voetbalavond. Michael van Praag Voorzitter AFC Ajax 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7