Voorbeschouwing AFC Ajax - Juventus CHAMPIONS LEAGUE FOTO: LOUIS VAN DE VUURST 23 Nauwelijks bekomen van de absolute voet balthriller tegen Atletico Madrid, kunnen we ons alweer opmaken voor de volgende kra ker op het programma. Want alle blessures ten spijt is Ajax er voor de derde achtereen volgende keer in geslaagd zich te scharen bij de beste vier van Europa en niet geheel ver rassend wacht ons vanavond een Italiaanse tegenstander. Ontmoetingen met Italiaanse clubs lopen als een rode draad door de Europa-Cupgeschiedenis van Ajax. Zo werd de tweede Europa Cup 1 veroverd na een 0-2 overwinning op Inter Milaan en werd de derde Europa Cup binnengehaald nadat Juventus met 1-0 werd verslagen dankzij een doelpunt van de huidige assistent- bondscoach Johan Neeskens. Ook bij de laatste twee UEFA Champions League-finales werd Ajax gekoppeld aan een Italiaanse tegenstander. AC Milan werd twee jaar geleden nog verslagen, Juventus, de tegenstander van vanavond, bleek vorig sei zoen na verlenging en het nemen van penal ty's te sterk. Een mooier moment voor gezonde wraak is dan ook niet denkbaar. Bij de aanvang van het huidige seizoen leek de kans klein dat Ajax en Juventus opnieuw zo ver zouden kunnen komen in de Champions League. Ajax verloor een aantal spelers aan buitenlandse clubs en ook 'Juve' werd zowaar beroofd van een aantal sterren. Het spitsenduo Gianluca Vialli en Fabrizio FSava- nelli verruilde de zakelijke Serie A voor de passie van de Engelse League, waar het geld de laatste jaren ook goed is. In tegenstelling tot Ajax draait Juventus niet alleen in de Champions League goed. Want waar Ajax in de eerste seizoenshelft nogal wat punten morste, lijkt Juventus regelrecht op de 24ste landstitel af te stevenen, mede dankzij de geniale ingevingen van Alessandro del Piero en collega-spits Alen Boksic. De ploeg is dan ook de favoriet voor het winnen van de Champions League. Maar de Italianen zijn gewaarschuwd: Ajax lijkt immers nu pas op toeren te komen. Bij de ontmoeting van vorig seizoen tussen beide ploegen was er sprake van een ver moeid Ajax dat tegen Panathinaikos in de halve finale alle krachten verspeeld leek te hebben. Nu staat er een fris Ajax op de mat, met Patrick Kluivert terug van een schorsing en een selectie die fitter oogt en is dan aan het begin van het seizoen. Juventus-trainer Marcello Lippi kent de wapens van Ajax als geen ander. Hij was dan ook zeer tevreden met de loting waarbij Juventus eerst uit speelt om, zo zal Lippi ongetwijfeld denken, het karwei in het Nuovo delle Alpi af te maken. De oud-speler van Sampdoria weet echter ook dat Ajax als geen ander in uit wedstrijden kan excellereren. De laatste keer dat Ajax op vreemde bodem op Europees niveau verloor, dateert van 16 maart 1994, toen het eveneens Italiaanse Parma met 2-0 te sterk bleek. Juventus is dus gewaar schuwd. Een kolkende Arena, een fitte selectie en een prachtige staat van dienst voor wat betreft de Europese uitwedstrijden scheppen mogelijkheden voor de Amster dammers om alles uit de kast te halen. Al was het maar om op een waardige manier van Louis van Gaal en Gerard van der Lem afscheid te kunnen nemen. Vorig seizoen werd de Champions-League-fina- le tussen Ajax en Juventus beslist door straf schoppen. De teleurstelling bij de Aja-cieden is groot als zij zich verslagen weten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 23