ÜW belde me op toen hij assistent-trainer werd bij FC Volendam. Vroeg ie of ik ook nog wat wilde doen. Eigenlijk wilde ik stoppen. In het gesprek kwam toen die functie van revalida- tietrainer ter sprake." Wedstrijdanalyses Dat werk en het maken van wedstrijdanaly ses van de tegenstanders van FC Volendam („Ik heb dat vorig jaar in de nacompetitie ook gedaan") is Arie's pakkie an. Hij zegt er enorm veel plezier aan te beleven. „Je hebt heel direct contact met die jongens. Toen ik bij Volendam kwam, heb ik de trainingen bekeken. Ik zag dat de geblesseerden eigen lijk maar wat aanrommelden. Ik heb me in dit werk verdiept. Bij Ajax verschillende keren gekeken hoe Bobby Haarms met gebles seerde spelers bezig was. Ik heb het wat van hem afgekeken. Ja hoor, met Bobby heb ik een goed contact." Volgens Arie zou elke AANNEMERSBEDRIJF HUIBERTS B.V. Het adres voor grondwerken Tevens verhuur MACHINES voor loon- en grondwerk HUIBERTS B.V. Hogedijk 4 - Katwoude Telefoon 0299 - 651608 club een revalidatietrainer moeten aanstel len. „Weet je, de jongens noemen me hier al Bobby. Toen ik hier kwam, gaf niemand meer iets voor Hans Bond. Ik heb veel met Hans getraind en gepraat. Ik heb met hem getraind op het veld of in de hal gestaan op uren dat er niemand meer in het stadion aanwezig was. Het geeft mij enorm veel voldoening te zien dat Hans weer terug is. Ook Ab Persijn is weer helemaal fit. Ja, je begint met de selectiegroep, maar nu krijg ik ook al A-juni oren bij me. Als ik een jongen zie die gebles seerd is, ga ik er vanuit dat het ook mijn zoon had kunnen zijn. Ik steek er ontzettend veel tijd in. En ik werk ook altijd met de bal, hè. Dat wil een voetballer nou eenmaal." Arie zegt pas met een speler aan de gang te gaan als hij van de medische staf te horen heeft gekregen wat een geblesseerde speler wel en niet mag doen. „Ja, voor Volendam is het beter als ik overbodig ben, want dan zijn alle spelers fit. "Als er geen geblesseerde spelers zijn, hetgeen overigens weinig voor komt, helpt Arie Hans van der Zee en Dick de Boer bij de training. Arie, bedankt hè „Weet je, ik heb na een training een speler nog nooit horen zeggen tegen Van der Zee of De Boer: 'Bedankt, trainer'. Wel hoor je ze soms tegen elkaar zeggen: kolere, wat hebben ze ons weer laten lopen'. Ik heb dankbaar werk. Als ik een speler een revali- datietraining heb gegeven en met hem van het veld afloop, is het altijd: Arie, bedankt hè. Ach, het is niet alleen dat ik goed met die jongens kan opschieten, want dat kan ik ook met alle trainers en niet te vergeten de men sen die zich bezighouden met het onder houd van het materiaal en de velden." „Aan welke amateurclub ik met het meeste plezier terugdenk? Nou, da's TOS Actief, de kleinste club. Kregen we zelfs de politie 's avonds op het trainingsveld. Ik had van die grote bouwlampen op de kop getikt om het trainingsveld te verlichten. Maar als die din gen aanfloepten, scheen er ook een felle lichtstraal regelrecht in de huiskamer van de ouders van Bobby Haarms. Die sloten dan de gordijnen. De politie had klachten gekre gen uit de buurt en kwam dus kijken wat er aan de hand was. Ach, dat zijn van die din gen die je bijblijven." Vandaag komt je oude club op bezoek. Hoe ziet je analyserapport eruit? „Nee, bij Ajax ben ik niet geweest. Die ploeg zie je vaak genoeg op televisie spelen. Had Volendam nou bij NEC gewonnen dan had het frank en vrij kunnen voetballen. Nu moe ten er nog punten gehaald worden. Ajax is favoriet, maar dat was het vorig seizoen hier ook en werd het 0-0. Misschien lukt het onze jongens ook vandaag weer om Ajax goed partij te geven." 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 9