Arie de Haan, bijgenaamd 'Bobby' Arie de Haan - scout Door Cor Westerveld Bij Ajax speelde hij indertijd met Sjaak Swart, Bennie Muller, Bertus Hoogeman, Ronald Veldman in de jeugd. Arie de Haan, de revalidatietrainer van FC Volendam, loopt al heel wat jaartjes mee op de groene mat. Hij begon zijn loopbaan bij Ajax. Van de 88 jongens die een proefwedstrijd speelden, mochten er uiteindelijk vier blijven onder wie Arie, die een jaar later de enige overgebleven speler was van die vier. Waaruit wel blijkt dat de Amsterdammer zelf goed uit de voeten kon met de bal. Hij speelde in de aanval. Links- of rechtsbuiten of links- of rechtsbinnen. „Dat maakte mij niet uit. Alleen stond ik nooit rechts binnen want op die positie speelde Sjaak Swart", her innert Arie zich. Betaald voetbal Van Ajax vertrok hij naar DWS. ,,lk heb bij DWS een seizoen betaald voetbal gespeeld. Was in de tijd van goaltjesdief Arie den Ouden. De verdiensten in die tijd? Nou vijf entwintig gulden voor een gewonnen wed strijd en vijf gulden voor een training. In die tijd was mijn salaris als onderhoudsmonteur vijfenzestig gulden en was dat voetbal dus een welkome bijverdienste." Arie speelde vervolgens bij De Spartaan en De Volewijckers, dat toen uitkwam in de tweede divisie. Het ontslag van trainer Co Stijger (oud-international) betekende tevens het vertrek van De Haan bij de Mosveldclub. „Ik stond aan de kant van de trainer", vertelt Arie. Liesblessure Een liesblessure betekende het einde van zijn actieve loopbaan als voetballer. Arie. „Daarnaast kreeg ik ook nog last van m'n knieën. Ben ik mijn trainersdiploma gaan halen. Mijn eerste club was TOS Actief. Ik was toen net dertig. Daarna heb ik achter eenvolgens DRC Durgerdam, TOG en Sporting Zuid getraind. Vervolgens kwam ik bij Aalsmeer. Daar heb ik me bezig gehou den met de opleiding van de jeugd. Ik was er ook betrokken bij het eerste elftal. Gerrie Mühren speelde in zijn nadagen ook bij Aalsmeer. Gerrie was een echte prof. Als de spelersgroep aan het eind van de training nog een paar rondjes om het veld moest lopen, was hij de enige die de rondjes niet afsneed. Integendeel. Hij maakte elk rondje juist méér meters." In Amsterdam heeft Arie de Haan ook de voetbalweken voor de jeugd van de grond getild. „Die bestaan nu al der tien jaar. Andries Jonker, die straks de nieu we assistent-trainer wordt bij Volendam, is de laatste jaren namens de KNVB afdeling Amsterdam bij die voetbalweken betrokken." Arie is ook trainer geweest op de voetbal- school Dynamo. „René Ponk, de doelman van FC Utrecht, Regillo Vrede die nu bij Roda JC speelt, en Junas Nacciri die nu bij Haarlem zit, komen alle drie van Dynamo af." Daarna werd Arie door AFC '34 aangetrok ken als assistent-trainer van Dick de Boer. „Na een seizoen eerste klasse promoveer den we naar de hoofdklasse. Ik vertrok toen naar OSV. Voetbalde ik tegen Dirks elftal. Met Dirk kan ik uitstekend opschieten. Gevoelsmatig zitten Dirk en ik op een lijn. We communiceren gemakkelijk. Hebben weinig woorden nodig om elkaar te begrijpen. Dirk Vervolg op pagina 9 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7