trek. Het is voor Volendam bijna onmogelijk de begroting via sponsoring op te voeren en toch is dat aan de orde. Volendam heeft mee kunnen vergaderen in de gesprek ken rond de Eredivisie NV, wetend dat de boot niet gemist kan worden. Vasthouden van het hoogste niveau heeft alle prioriteit. Op sportief terrein leek het perspec tief goed na de overwinning op Roda JC, de laatste thuiswedstrijd. Een eerste helft die een verloren wed strijd leek op te leveren, gevolgd door een tweede helft die als Mirakel omschreven werd. Coach Van der Zee noemde het de grootste opstanding sinds Lazarus. Hij zal tegen NEC dan hebben kunnen zien dat diezelfde Lazarus razendsnel ineen zeeg. De pretenties die de spelersgroep mocht ontlenen aan de mooie puntenwinst op Roda JC werden onthutsend verprutst in Nijmegen. Het kleine legertje meegereisde Volendamsupporters kon de ogen niet geloven. Elke vergelijking was onmogelijk. De televisiebeelden lieten nog iets overeind, maar in werkelijkheid kon het niet door de beugel. Voor de thuissupporters, die in het van daag volledig uitverkochte Volendamstadion als twaalfde man moeten gaan maken, zal het een opluchting zijn als Volendam het spoor van twee weken geleden weer weet te vinden. Niet alleen omdat Volendam dan echt partij kan zijn voor Ajax, maar ook omdat de laatste fase van de competitie is aangebroken. Volendam moet nog zeven wedstrijden spelen, inclusief deze tegen Ajax. Hierna volgen thuis nog Sparta, AZ en Utrecht, drie concurrenten in de strijd tegen de onderste drie plaat sen. Uit gaat Volendam nog naar Vitesse, Heerenveen en Willem II. Als de laatste drie uitwedstrijden nul punten, tien tegendoelpunten en geen enkele goal voor heb ben opgeleverd, mag bijna logisch geredeneerd worden dat de drie uitwedstrijden die nog komen, ook niets opleveren. Volendam zal het dus moeten hebben van de thuiswedstrijden. De technische staf rekende zichzelf voor dat 32 punten wellicht voldoende zijn om zich te kunnen handhaven. Nu echter door de directe confronta tie met Volendam NEC drie punten dichterbij gekomen is, zal dat perspectief onder druk komen te staan. Tenzij Volendam gewoon afrekent met de concurrentie. Of vandaag gaat verrassen. Normaal gesproken kan het tegen Ajax niets opleveren. Maar dat werd ook gedacht in de ArenA in het afgelopen najaar. Toen nam Volendam tegen de 'veldverhouding in een 0-1 voor sprong via Gert Aandewiel. Kort voor tijd maakte Ajax gelijk. Een verrassend punt, in een fase van de compe titie waarin Volendam op weg was naar de middenmoot. Een positie waar het zich graag blijvend ziet. Na NEC leek daarin de klad te komen, maar daaraan kan van daag iets gedaan worden. Als Volendam opnieuw flair toont, een vleugje opportunisme dat Ajax de wenkbrau wen doet fronsen, maar de toeschouwers een gewel dige wedstrijd zal geven. C.A.Tol F.C. VOLENDAM in de THUISHAVEN is een uitgave van de supportersclub Redactie - adres: Mare Overmars H. Runderkamp Berend-Demmerstraat 24 1131 EE Volendam Telefoon 0299 - 36 45 80

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4