rJt FC VOLENDAM A.F.C. AJAX MOEILIJKE MIDDAG VOOR FC VOLENDAM zondag 6 april 1997 f i Edwin van der Sar De wedstrijden van Volendam tegen Ajax vragen in de meeste gevallen van de Volendamsupporters een sterk hart. Spelen tegen de top-drie heeft voor een kleine club als Volendam bijna nooit echt succes tot gevolg. Toch mag Volendam zich niet beklagen. Als overzien wordt wat de voorgaande 43 wedstrijden hebben opge leverd, is de oogst iets om trots op te zijn. Volendam boekte tegen Ajax maar liefst 19 punten door zes keer te winnen en zeven keer gelijk te spelen. Dertig wedstrijden leverden een overwinning voor Ajax op. De gelijke spelen dateren alle van de laatste jaren, de drie overwinningen in Amsterdam zijn van de jaren '60 en '70. De laatste -—mi- 'thuisoverwinning' was op 12 april 1994 in het Olympisch f Stadion, toen Volendam moest uitwijken vanwege de f bouw van de nieuwe hoofdtribune. Arie Obdam verzilver- L m de toen een counter die voldoende bleek voor de over winning. Of zo een daverende verrassing ook vandaag mogelijk zal zijn, weten we uiteraard pas als de wedstrijd aan de gang is. In de competitie maakt Ajax de laatste weken duidelijk dat de resul taten van de eerste seizoenshelft niet maatgevend genoemd mogen worden voor de werkelijke kracht van de Amsterdammers. De ploeg is de opmars naar boven begonnen en haalt weer punten binnen zoals het ze betaamt. Ook in de Champions League is Ajax gekomen waar het naar streefde. Komende woensdag speelt Ajax in de eigen ArenA tegen Juventus, waarmee nog een appeltje te schillen is na vorig seizoen, ledereen leeft met de Amsterdammers mee, zeker na de daverende partij voetbal op 19 maart in Madrid. Het tussenstationnetje, dat gepasseerd moet wor den voordat Juventus verorberd kan worden, heet Volendam. Op papier een heel simpel klusje. Dat kan ook niet anders. Met marginale middelen wordt de strijd aan gegaan met clubs die goed in de slappe was zitten. Als dorpsclub betreedt Volendam al tien jaar lang het hoogste trapje van de vaderlandse voetballerij. Zonder achterland. Aan de ene kant met de rug tegen het IJsselmeer, waar geen mensen wonen, en aan de andere kant uitkijkend op Purmerend, waar voor negen tig procent mensen wonen die overgekomen zijn uit Amsterdam en dus meer affini teit hebben met Ajax dan met Volendam, moet Volendam bronnen aanboren die niet zo makkelijk te vinden zijn. In de rest van de kop van Noord-Holland is ook AZ in 3 w' Rpi S' •n!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3