Geschiedenis Atletico Madrid Atletico Madrid werd opgericht op 26 april 1903 als Athletic de Madrid, een naam die stand hield tot het uitbreken van de Spaanse burgeroorlog in 1936. Drie jaar later, aan het eind van de gewelddadigheden, werd de club nieuw leven ingeblazen onder de naam Atlético Aviacion. In 1946 werd deze naam omgezet in Atletico Madrid, de naam die de landskampioen tot de dag van vandaag voert. De eerste grote successen behaalde de tweede club van de hoofdstad in de jaren 1940 en 1941toen onder leiding van de legendarische oud-keeper Ricardo Zamora de eerste twee lands titels werden behaald. In 1950 en 1951 voegde Atletico de volgende titels toe onder coach Helenio Herrera. De bewoners van het prachtige Estadio Vicente Calderón, gelegen aan de oevers van de Manzanares Rivier zijn op een bijzondere manier aan de Wereldbeker gekomen. Atletico Madrid speelde in 1974 de finale van de Europa Cup I tegen Bayern München. De beker leek veilig in Spaanse handen terecht te komen toen middenvelder Luis Aragones in de 23ste minuut van de verlenging wist te scoren. Bayern bleef traditiegetrouw vechten tot het laatste fluitsignaal en wist met het aller laatste schot van deze voetbalthriller de gelijkmaker te produceren. De stand was gelijk, de replay werd eenvoudig met 4-0 door de Zuidduitsers gewon nen. Bayern zag een veldslag met de kampioen van Zuid-Amerika echter niet zo zitten, waardoor Atletico na Independiente te hebben verslagen de Wereldbeker in de prijzenkast mocht zetten. De eerste Europa Cup was op dat moment al zo'n twaalf jaar binnen. Atletico won in 1961 de nationale beker, waarna het een jaar later na een vlekkeloze kwalificatie voor de finale tegen Fiorentina mocht aantreden. De eerste wedstrijd eindigde in 1-1, waar na de return op neutraal terrein in Stuttgart in een duidelijke 3-0 overwin ning voor Atletico eindigde. Na het vorige kampioenschap in 1977 duurde het ondanks de aanwezigheid van sterren als Hugo Sanchez, Bernd Schuster en Paolo Futre tot de komst van Radomir Antic voordat de club weer succes boekte. Het behalen van de Spaanse landstitel, de zogeheten Coppa del Rey en het winnen van de nationale beker maakte een einde aan een periode van 19 jaar frustratie en 11 jaar overheersing van Real Madrid en Barcelona in de Spaanse Priméra Division. De dubbel was eindelijk een beloning voor het vele geld dat voorzit ter Jesüs Gil y Gil sinds zijn aantreden in 1987 in de club heeft gestoken. 40

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 40