I AFC Ajax - Atletico Madrid CHAMPIONS LEAGUE I _g Door de overwinning op Grasshopper Club begin december plaatste Ajax zich voor de zesde achtereenvolgende keer voor een kwartfinale van de Europa Cup. Geen enkele club is daar tot nu toe in geslaagd. Om zich opnieuw bij de beste vier ploegen van Europa te scharen dient de lastige klip die Atletico Madrid heet eerst omzeild te worden. De tweede club van Madrid is de laatste jaren al dan niet positief in het nieuws dankzij de excentrieke voorzitter Jesüs Gil y Gil, in het dagelijks leven burgemeester van de mondaine badplaats Marbella. Waar het bij Atletico de laatste jaren een komen en gaan van trainers was, lijkt de club met de komst van Radomir Antic in een rustiger vaarwater terecht te zijn gekomen. Overigens niet in het minst door de prima resultaten die Antic met zijn selectie boekte. Afgelopen seizoen slaagde Atletico er namelijk voor het eerst in de clubgeschie denis in de dubbel te behalen, met een ruime marge van 5 punten op Barcelona. Diezelfde club was het slachtoffer van de dadendrang van de Madrilenen in de bekerfinale. Atletico won met 1-0, waar door Antic steviger in het zadel zat dan ooit tevoren. Door een gele kaart in het laatste duel tegen de Poolse kampioen Widzew Lodz missen de Spanjaarden In Ieder geval aan valler Kiko en de fysiek sterke verdediger Alfaro 'Pablo' Armengot. Antic heeft ech ter nog voldoende troeven achter de hand om het Ajax met compact en niet al te aanvallend voetbal lastig te maken. Ajax-spits Patrick Kluivert, hier in actie in de wedstrijd tegen Grasshopper Club, vertrekt aan het eind van het seizoen naar AC Milan FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Zo beschikken de rood-witten in de aanval over de levensgevaarlijke Argentijnse spits Juan Eduardo Esnaider, terwijl op het mid denveld de eveneens uit Argentinië afkom stige Diego Simeone de regie in handen heeft. Echt aanvallend voetbal valt er van Antic en consorten niet te verwachten. Atletico Madrid heeft de return in het ongetwijfeld kolkende Estadio Vicente Calderón in gedachten en zal het initiatief op zeker aan Ajax laten. Maar als er één ploeg aan deze situatie gewend is, dan is het Ajax wel. Met de aanwezigheid van enkele ervaren krachten, aangevuld met jong talent en aangemoedigd door 50.000 Ajacieden kan het dan bijna niet meer mis gaan! 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 23