Amerikaanse streken. Niet alleen om vormbehoud te tonen, ook de selec tie van Arie Haan werd voorzien van nieuw bloed. Van Rosario Central, de club van Patricio Graff, kwam Eduardo Ariel Bustos Montoya en ook de Uruguyaan Fernando Picun is sinds de winterstop te bewonderen in Rotterdam-Zuid. Beiden tekenden een contract tot het jaar 2002. De cijfers van de laatste tien jaar spreken duidelijk in het voordeel van de Amsterdammers. We moeten teruggaan naar het seizoen '86-'87 toen Feyenoord voor het laatst voor de competitie in Amsterdam wist te winnen. De Stadionclub versloeg Ajax met 1-3. Heel anders ging het er in de laatste ontmoeting tussen beide kemphanen aan toe. Een vervelend incident zorgde reeds vooraf voor de nodige spanning tussen beide ploe gen. Gelukkig voor de voetballiefheb bers voelde scheidsrechter Uilenberg de wedstrijd uitstekend aan. Hij toonde lef door binnen zestien minuten drie penalty's te geven, waarvan de eerste door Patrick Kluivert werd gemist. De eindstand werd uiteindelijk 2-2, waardoor beide ploegen ver der achterop raakten op PSV. Met het belangrijke duel tegen Atlético de Madrid in het voor uitzicht staat Ajax een aantal belangrijke wedstrijden te wachten. Duels waarin defini tief wordt beslist of Ajax genoe gen moet gaan nemen met een ondergeschikte rol of toch nog het gogme heeft de aansluiting met zowel de nationale als de internationale top te kunnen behouden. Om kwart voor acht weten we meer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3