Ajax - Feyenoord Wat een opening van de tweede sei zoenshelft! Na weken zonder echt voetbal is het vandaag eindelijk weer eens tijd voor een wedstrijd waar het echt om de punten gaat. Gewoon met elf tegen elf op een groot veld, waarbij de tegenstander met voorsprong de meest spraak makende van het seizoen is. Feyenoord is op deze laatste zondag van februari voor het eerst te gast in de Arena, waardoor een nieuw hoofdstuk aan de roemruchte geschiedenis van de enige echte Klassieker kan worden toegevoegd. De stand op de ranglijst leert ons dat rollen na een aantal jaren van suprematie voor Amsterdam nu zijn omgekeerd. Het is Feyenoord dat een flink aantal punten voor ligt. Maar een klassieker, zeker zo een als vandaag wordt gespeeld, kent zijn eigen wetten. Want hoeveel punten een van beide ploegen ook voor- of achter staat, winnen van een aarts rivaal smaakt altijd naar meer. Voor een aantal direct betrokkenen wordt het de laatste ontmoeting met Feyenoord. Louis van Gaal, Gerard van der Lem, Patrick Kluivert en Winston Bogarde, zij allen spelen vandaag voor het laatst die zo beroemde wedstrijd. Het is te hopen voor alles en iedereen die Ajax een warm hart toedraagt, dat niet nog meer Ajacieden zullen ver trekken, zodat Morten Olsen aan het begin van het volgende seizoen toch nog wat bekende gezichten tegenkomt. De tijd zal het leren. Aan Rotterdamse kant is het zeker dat Gaston Taument voor het laatst tegen Ajax aantreedt. Voor de snelle rechtsbuiten eens te meer reden om nog één keer alles te geven voordat ook hij zijn loopbaan in het buiten land voortzet. Ook Ronald Koeman speelt vandaag voor het laatst tegen zijn oude club Ajax. Koeman, bezig aan een afscheidstournee langs de vaderlandse velden, zal zich vanaf volgend seizoen toeleggen op een carrière als trainer. Terwijl Ajax in de winterstop te maken kreeg met de komst van Morten Olsen en het aanstaande vertrek van Bogarde en Kluivert, verpoosde Feyenoord in Zuid-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 2