Interview Het wordt voor A mij toch wel een bijzondere wed strijd vanmiddag. Het is mijn laatste Ajax- Feyenoord en dat betekent toch wel wat voor mij. Ik heb er denk ik nu al twaalf gespeeld, alleen voor de competitie dan, en elke keer weer vind ik het bijzonder. De spelers hebben het al lang van tevoren over die wedstrijd. De laatste keer was het wat minder met die staaf. Ik vind zelf dat die wedstrijd eigenlijk niet gespeeld had mogen worden. Gelukkig hadden we in het veld geen last van extra spanning of zo, maar je merkte wel op de tribunes dat er wat gebeurd was. Ajax en Feyenoord, dat is voor mij de hiërarchie in het voetbal. De laatste jaren waren wij toch wel steeds ster ker en stonden we veel punten voor en nu is dat duidelijk omgekeerd. Echt veel invloed zal dat overigens niet hebben. Tegen Feyenoord is altijd alles anders. Je weet nooit wat het gaat worden. Er gebeuren in het veld toch ook wel rare din gen, het is elke keer weer een strijd op leven en dood. Eén ding is zeker: ik zal vandaag in ieder geval geen penalty nemen. Nadat ik die ene tegen Feyenoord had gemist, moest ik gewoon weer achteraan de rij aansluiten. Wat dat betreft is het over en sluiten. We zijn de winterstop goed doorgeko men. We hebben goed gespeeld tegen Valencia en redelijk tegen Mönchengladbach in Italië. Ik weet dan ook zeker dat we terug gaan komen. Dat merk je toch tijdens trai ningen. Ook wat mezelf betreft. Langzaam maar zeker komt die vorm weer terug, maar hoe je er echt voor staat, dat voel je pas tijdens dit soort topwedstrijden. Wat dat betreft weten we na vanavond een stuk meer. Het is ook zeker niet zo dat ik de laatste wedstrijden gewoon laat gaan omdat ik toch al weet dat ik wegga. Ik pro beer altijd wat ik doe zo goed mogelijk af te maken en daar hoort mijn tijd bij Ajax zeker bij.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17